Euroklav, tzn. polecany parowy sterylizator

Są rzeczy, które musimy porządnie wyparzyć. Nie jest to niestety prosta sprawa. Gdybyśmy mieli domowymi sposobami wyparzyć większe ilości butelek dla naszego dziecka to byłoby ciężko. A jeżeli mamy trójkę małych brzdąców biegających z butelką, to naprawdę możemy odczuwać dyskomfort, a przecież najważniejsze jest zdrowie dziecka, czyli po prostu chcielibyśmy by te butelki były czyste i wysterylizowane, bo nadmiar bakterii, jaki może zebrać się na takich butelkach może mieć zły wpływ na dziecko.


Małe dziecko
Opracowanie: David D
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dla matek odpowiedni będzie sterylizator parowy, który później można wykorzystywać do sterylizacji innych przedmiotów aniżeli butelki dla dzieci (przeczytaj więcej na stronie www). Sterylizacja trwa kilka minut zależnie od modelu sterylizatora, który zostanie wybrany.

Niezbędna jest sterylizacja pewnych rzeczy

W naszych mieszkaniach czasem warto byłoby poddać sterylizacji niektóre rzeczy. Najczęściej są to butelki dla niemowlaków. Jednak, jeżeli spojrzymy na jakiekolwiek laboratorium, w którym przeprowadzane są różne procesy to wtedy sterylizacja jest niezbędna w sporej ilości przypadków. Z tego powodu w takich miejscach konieczny będzie nawet nie sterylizator parowy, a euroklav, czyli sterylizator, który najpierw pozbywa się powietrza z przestrzeni a dopiero potem doprowadzi do procesu sterylizacji (ZNAM Świdnica - polecana firma). Kiedy jesteśmy pracownikami laboratorium (http://www.prolab.torun.pl/) i nie posiadamy żadnego euroklavu to należy zastanowić się, jaki euroklav kupić. A tych jest bardzo wiele na naszym rynku i wybór na sto procent nie będzie łatwy. Euroklavy różnią się ceną, ale różnią się też wielkością.

Laboratorium
Opracowanie: CIAT
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tak więc naprawdę możemy mieć twardy orzech do zgryzienia , gdy będziemy kupowali tego rodzaju sprzęt. Najważniejsze to zwrócić uwagę na firmę, która jest producentem sprzętu. Równie ważne jest dowiedzenie się, jakimi konkretnie programami będziemy mogli się posługiwać kupując dany euroklav, ponieważ w zależności od modelu urządzenia te mają różne funkcje. Kiedy już kupimy ten sprzęt najpierw najlepiej przeczytać instrukcję obsługi. Dzięki temu uda nam się dowiedzieć, jak za pierwszym razem należy włączyć dany sprzęt i jak później z nim się obchodzić. Dobrze by chociaż jedna osoba stała się odpowiedzialna za przeszkolenie każdego pracownika laboratorium, żeby przypadkiem nie działać w stylu – coś nacisnę i albo się uda albo nie. Najważniejsze to odpowiednie działanie na tego typu sprzęcie żeby dawał on oczekiwane efekty.
19-02-12 07:38
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.