Zawód, nie dla każdego - przeczytaj więcej poniżej

Wielu ludzi musi pracować w dość ciężkich warunkach, które powodują fizyczne wyczerpanie. Nie ulega wątpliwości, że istnieją zawody, do których stworzone są osoby o wyjątkowej tężyźnie i dużej wytrzymałości. Oczywiście większość z nas nie nadaje się do realizowania prac na terenach tego typu jak kopalnie, co nie oznacza, że tego rodzaju ludzie nie istnieją - istnieją i to oni muszą ponosić trud związany z taką pracą, który rzecz jasna może odbić się na ich kondycji zdrowotnej.

Wymagające zawody dostarczają też często ekstremalnych sytuacji, podczas których ludzie walczą o życie. Nie da się ukryć, że są to momenty grozy pełne strachu. Powinniśmy zatem dokładnie to przemyśleć nim podejmiemy daną pracę i zweryfikować, czy rzeczywiście będziemy w stanie ja wykonywać.

Może zainteresują ciebie także

Jakim sposobem zabezpieczyć się przed brakiem prądu?

agrtegat prądotwórczy
Opracowanie: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Uwielbiam niewielkie sklepy w mojej miejscowości. Każdy chyba lubi kiedy ekspedientka rozpoznaje swego klienta, zna jakie ma upodobania, jaką kiełbasę lubi, jaki chleb wybiera i co lubią jego pociechy. Prowadzenie takiej firmy jednak nie jest łatwe, nie idzie nawet o konkurencję większych firm. Z reguły takie firmy to przedsięwzięcia rodzinne, potrzebny więc jest odpowiedni podział zadań. Ktoś zajmuje się księgowością natomiast ktoś inny dostarczaniem produktów. Naturalnie to dopiero zalążek. Może się przydarzyć iż podobny market rodzinny powstanie w części budynku mieszkalnego, wtedy może się przydarzyć iż sieć elektryczna nie wytrzyma obciążeń.


Arkusz blachy
Opracowanie: U.S. Army Corps of Engineers
Na podstawie: http://www.flickr.com
Warto przeanalizować, do jakiej kategorii zalicza się daną pracę. Jeżeli jest nią zwijanie blach, przy czym pomagają nam maszyny, to z pewnością nie zaliczamy się do grupy ludzi o pracy z najwyższym ryzykiem. Z pewnością winniśmy wówczas dbać o siebie, aczkolwiek nie oznacza to, że przesadnie powinniśmy się bać. Inne rodzaje zawodów, które polegają na przykład na przenoszeniu ciężkich przedmiotów, chociażby w czasie przeprowadzek, z pewnością odbijają się na zdrowiu pracowników, jednak prawdopodobieństwo tego, że cokolwiek zagrozi ich życiu bezpośrednio, jest raczej znikome - hmlnosewicz.pl/pl/uslugi/giecie-blach-i-stali. Z pewnością warto dokładnie przyjrzeć się wszystkim tym zawodom, które wiążą się bezpośrednio z narażaniem własnego życia. Będzie to na przykład praca na wysokości w firmach budowlanych, praca w kopalni, praca dekarska, praca rolników wymagająca prowadzenia ciężkich i niebezpiecznych maszyn, praca pilota samolotowego, czy stróża prawa. http://www.hmlnosewicz.pl/pl/uslugi/ciecie-plazma-wypalanie-plazmowe

Jeżeli i my znajdujemy się w jednej z grup zawodowych, gdzie panuje niestety wysoki czynnik niebezpieczeństwa, to na pewno zawsze winniśmy zachowywać dużą uwagę w czasie wykonywania swoich obowiązków. Czasami wystarczy chwila, aby podjąć nieodpowiednią decyzję, o czymś zapomnieć, coś przeoczyć, czy pominąć . To może wystarczyć, aby coś się nam stało lub, by uszkodzić swoje ciało na zawsze. Pamiętajmy więc, żeby zawsze z rozwagą podchodzić do wykonywanej pracy i być osobą w pełni odpowiedzialną za to, co się robi. Powinniśmy być w tym zakresie wzorem dla innych ludzi.
18-06-22 00:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.