Na co zwracać uwagę w trakcie projektowania serwisu internetowego? Co jest najbardziej istotne? O czym należy pamiętać?

Technologie odnoszące się do projektowania stron www bardzo się zmieniają, więc by nasza strona była bez przerwy ciekawa oraz wystarczająco nowoczesna, powinniśmy zaprojektować ją zgodnie z najlepszymi zasadami.
Różnorodne prognozy, ale również doświadczenie pokazują, że użytkownicy bardzo często korzystają z tabletów i smartfonów niż ze stacjonarnych urządzeń. Coraz więcej odsłon stron internetowych właśnie tak się odbywa - z urządzeń odmiennych niż laptopy i komputery stacjonarne. Coraz bardziej znana jest tak więc idea responsive designu . Strony responsywne wypierają zdecydowanie tworzenie oddzielnych serwisów mobilnych. Poza oczywistymi kwestiami, jak oszczędność czasu tworzenia lub prostota zarządzania pojedynczym serwisem, dochodzą i dodatkowe plusy, takie jak wsparcie ze strony Google.
strona internetowa
Opracowanie: Serge Kij
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jest oficjalna rekomendacja i to istotnie ze strony Google, iż najlepiej robić serwisy responsywne, gdyż oferuje to najlepszą praktykę w realizowaniu stron www. Jest bardzo dużo przykładów tego rodzaju stron, ale rzeczywiście na uwagę powinien zasługiwać projekt strony services patron. Ta strona jest profesjonalnie zrobiona, a wszystko bierze się z perfekcyjnego projektu oraz koncepcji, jaka oczywiście powstała na podstawie najbardziej właściwych praktyk kreacji. Podczas projektowania zawsze warto zwracać uwagę na tzw. flat design. To zasada, w ramach której elementy strony powinniśmy projektować tak, ażeby wydawały się lekkie oraz płaskie. Nie mówimy tu tylko o ikonach, jakie są używane w serwisach, ale także o wszystkich składowych elementach interfejsu użytkownika, co oznacza user interface.


Może zainteresują ciebie także

Chcemy zmienić laptopa, ale nie mamy pojęcia na jakie kwestie zwrócić uwagę? Prosto to sprawdzić! A najbardziej korzystnie przeczytać ten artykuł

laptop
Opracowanie: Horacio Corral
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak wybrać komputer osobisty? Kiedy poczujemy, iż zużyta jednostka centralna komputera niedomaga albo nie spełnia oczekiwań nowego oprogramowania oznacza to, że czas ją zmienić. Obecnie sporo osób, które zamierzają kupić komputer wybiera tzw. komputer osobisty, notebooka, laptopa albo tablet.Zalety takich sprzętów są ogromne, na przykład możemy wliczyć w nie mobilność, możemy ją przenosić łatwo z miejsca na miejsce a nawet wykorzystywać na powietrzu.

Mowa w tym miejscu o przyciskach, elementach menu a także przełącznikach formularzy. Co ciekawe, ten trend tak znacząco wpisał się w aktualne projektowanie, że wielka część witryn się unifikuje. Więc białe strony, na których jest sporo światła a także flat UI zapewniają odbiorcy faktyczną czytelność przekazu, co powoduje, że stają się one coraz bardziej pożądanym trendem w tworzeniu stron. Warto o tym pamiętać, kiedy będziemy projektować własną stronę internetową. Najlepiej korzystać z dobrych praktyk jak Patron Service - zobacz.
18-06-21 23:08
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.