Brak papierów tożsamości - a więc, co uczynić gdy ktoś nas okradnie, lub zgubimy dowody naszego własnego "istnienia"

Co zrobić, gdy zgubimy dokumenty tożsamości, albo ktoś nas okradnie? Co zrobić w przypadku ukradzionego prawa jazdy? To wszystko oraz jeszcze bardziej dużo znajdziesz w środku naszego nowiutkiego felietonu!


Dokumenty rodzaju: dowód osobisty, paszport, czy innego rodzaju, są niewiarygodnie ważnym elementem naszego własnego życia, które to maja możliwość nas zidentyfikować, gdyby coś naszym osobom się stało, albo mamy możliwość najzwyczajniej w świecie dzięki nim wziąć na przykład pożyczkę. W tych konkretnych czasach nawet dzieci mogą posiadać swoje dowody osobiste, wyglądające jak te przeznaczone dla dorosłych, tylko iż bez podpisu, albo mieć w posiadaniu tradycyjne legitymacje ze szkoły. Z tego powodu zagubienie dokumentów jest tak poważnym problemikiem, zwłaszcza, gdy dla przykładu jakaś osoba je ukradnie oraz zacznie podszywać się pod nas, mogąc nas dla przykładu zadłużyć takich przypadkach trzeba zgłosić się przede wszystkim do banku, a także do najbardziej bliskiej komendy policji, gdzie musimy zgłosić owe zaginięcia. Jeżeli zgubimy kartę bankomatową, powinno się ją jak najszybciej zastrzec! Co uczynić jednak, gdy stracimy prawo jazdy? Już objaśniamy!


Może zainteresują ciebie także

Pupil w domu – jak przygotować się na przybycie nowego mieszkańca?

książki na półce
Opracowanie: Tom Page
Na podstawie: http://www.flickr.com
Należyte przygotowanie oraz zabezpieczenie domu będzie równie ważne, niezależnie od tego, czy zamieszka w nim kot czy szczenię, który nie poznał jeszcze reguł obowiązujących go w nowiutkim miejscu zamieszkania.


formularz
Opracowanie: Agência Brasília
Na podstawie: http://www.flickr.com


- znajdź skradziony przedmiot|W=189]
Skradzione prawo jazdy to spory problem i dość sporo zachodu (kliknij aby zobaczyć źródło). Powinno się bezzwłocznie wytworzyć wtórnik prawa jazdy, przy którym musimy posiadać pewne wymagane dokumenty (więcej treści na ten temat) takie jak choćby: dowód dokonania wpłaty komunikacyjnej oraz ewidencyjnej, który na konkretną chwilę wynosi 100,50 złotych, pisemne oświadczenie o utracie dokumentu, a także co oczywiste wniosek o wyrobienie wtórnika.


Do wglądu potrzeba: dowód osobisty albo inny dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość. Złożyć wymieniony wniosek trzeba do urzędu starostwa, który jest w konkretnym miejscu zameldowania.
18-11-11 07:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.