W wypadku problemów finansowych poczytaj koniecznie poradnik dłużnika

Niejeden z nas co miesiąc dokonuje opłaty z tytułu czynszu za dom, rachunków za prąd albo opłaty za abonament za telewizję kablową albo dostęp do netu.


Zazwyczaj wydarza się, że do tych rachunków mamy możliwość przyłączyć jakiś kredyt albo też pożyczkę. Nie zawsze musi to być od razu kredyt hipoteczny, ale może być to również po prostu zakup przykładowo sprzętu rtv na raty.

W natłoku pracy i przy tylu codziennych obowiązkach może wydarzyć się tak, że jakiś rachunek nie został w odpowiednim terminie zapłacony, z jakiegoś powodu nie wykonaliśmy przelewu dotyczącego opłat comiesięcznego czynszu albo zapomnieliśmy zapłacić za coś innego. Zazwyczaj w tego typu sytuacjach nic się nie wydarza i po prostu możemy zapłacić w momencie, kiedy sobie o tym przypomnimy (dodaj zakładkę). Niestety równie często wydarza się tak, że jeśli już zapomnieliśmy o tym danym regularnym rachunku, to już chyba do niego nie powrócimy. Częstym postępowaniem w takich chwilach jest to, że firmy wysyłają do nas zawiadomienia, że nie odnotowano jakiejś opłaty lub że rata za lodówkę jeszcze nie została zapłacona.

pieniądze
Opracowanie: Chris Potter
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z czymś tego rodzaju możemy spotkać się często, bowiem niejednokrotnie jest tak, iż to jedna osoba w rodzinie odpowiada za wszelkiego rodzaju stałe płatności. Gorzej będzie, kiedy z premedytacją nie opłacamy danych rachunków oraz zalegamy za parę miesięcy z opłatami z tytułu raty kredytu za dom. Sytuacje, w jakich zalegamy z płatnościami rat bankowych są naprawdę nieprzyjemne, bowiem możemy odłożyć spłacanie raty, wydłużyć okres spłat, ale zdecydowanie banki nie lubią, kiedy często zalegamy z opłatami i nic z tym nie uczynimy.


W owej sytuacji dość prędko pojawia się informacja, że względem nas zarządzono windykację długu i dostajemy wezwanie do zapłaty. Wielu osobom zwykle taki zwrot jest kojarzony z tym, że lada chwila w naszym mieszkaniu zjawi się komornik i wszystko nam odbierze. Aby uniknąć wszelkich niejasności albo niepewności, w takich chwilach dobrze jest obejrzeć, co na ów temat mówi poradnik dłużnika. Taki biuletyn z informacjami pozwoli nam szybko zorientować się w sytuacji i dzięki temu będziemy wiedzieli, co aktualnie musimy wykonać i jakim sposobem mamy możliwość dojść do porozumień z wierzycielem.
19-02-15 07:32
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.