W każdym momencie życia korzystamy ze sprawdzonych metod. Najlepiej się sprawdzają, kiedy nie wiemy, jak działać

W każdej dziedzinie życia korzystamy ze sprawdzonych wzorców, bo gwarantująone najbardziej korzystne efekty. Po co korzystać z niesprawdzonych wzorców, bezsensownych rozwiązań, skoro tak blisko, na wyciągnięcie ręki, posiadamy gotowy produkt. Jesteśmy w stanie powiedzieć, że przez lata pracy każdy każdy z fachowców wypracowuje właśnie takie podejście do tego tematu. Nieliczni próbują ciągle coś nowego, lecz zamiast iść do przodu, to później powracają do dawnych przyzwyczajeń, ponieważ wiedzą, że nic bardziej korzystnego ich nie spotka. Tak więc lepiej być wiernym sprawdzonym rozwiązaniom, choć by nie wiem jak bardzo kusiła nas obietnica czegoś lepszego.
internet
Opracowanie: Hannu Makarainen
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak powiedzieliśmy na samym początku spotykamy tego typu okoliczność w każdej branży, nie ma tu bowiem żadnych odstępstw od normy. Nie jest istotne czy będziemy mówić o pojęciach, których nie znamy, jak na przykład loadbalancer, a na drugim końcu powiemy o czymś innym, najbardziej korzystny, sprawdzony sposób zawsze zostanie tym, z jakiego będziemy korzystali. Ponadto, takie metody świetnie sprawdzają się w sytuacjach kryzysowych, to znaczy, iż jak naprawdę jesteśmy w przysłowiowej kropce, to niekiedy korzystając z metod, które poznaliśmy, uzyskujemy korzystniejsze rezultaty. One są w stanie zaprocentować na przyszłość.

To być może i oczywiste, lecz wiele osób zwyczajnie o tym zapomina i zamiast sięgać do źródeł, starają się sięgać po coś nowego, co właściwie nie radzi sobie z naszym problemem. Może przesadą będzie stwierdzenie, że z takimi rzeczami jest jak z ludźmi ((przeczytaj informacje)). Często mamy stare, fajne znajomości i zupełnie świeże, które nie przechodzą próby czasu. Czasem jak mamy problem zwracamy się z nim do starego przyjaciela, który na pewno nas wysłucha i zrozumie, gdyż poznał nas bardzo dobrze. Jednocześnie, uczciwie mówiąc, w przypadku ludzi sytuacja nie jest tak oczywista, bo dochodzi tu wiele pozostałych czynników.


Może zainteresują ciebie także

Z jakiego powodu dobra znajomość obcych języków tak bardzo się przydaje w naszym życiu, jak można się ich skutecznie uczyć.

wrocław
Opracowanie: AWBUD Wyroby Betonowe
Na podstawie: http://prasa.gutpr.pl/AwbudStandard/stary_rynek01.jpg
Obecnie bez dobrej znajomości co najmniej jednego obcego języka bardzo ciężko jest zaistnieć na pracowniczym rynku i dostać dobrą posadę. W niejednej branży język angielski, bo to on właśnie wykorzystywany jest najczęściej, jest wręcz niezbędny do tego, aby było można efektywnie pracować. Coraz więcej firm ma międzynarodowe zespoły, często zlokalizowane w różnych krajach, także i klienci coraz częściej trafiają się z zagranicy. Wymusza to obowiązek sprawnego porozumiewania się w języku obcym, więc w praktyce wielu ludzi nie ma innej możliwości, jak się go dobrze nauczyć.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.