Na czym polega fenomen gier na przeglądarkę?

W światku gier komputerowych coraz więcej graczy przenosi się do świata online. Mamy tutaj dwa sposoby wejścia w świat wirtualny - przez samą stronę www albo też po pobraniu instalatora gry na własny dysk. Drugi z wariantów gwarantuje więcej wyborów, wirtualnych „fajerwerków”, a co za tym idzie, daje więcej atrakcji.

Sukces jakim cieszą się gry na przeglądarkę to głównie zasługa dostępności i darmowości. Aby móc zagrać nie potrzeba żadnych środków finansowych ani licencji, wystarczy iż zarejestrujemy się na portalu i gotowe. Zostaje już tylko wdrożenie się w wirtualny świat, przemierzanie następnych poziomów czy zdobywanie umiejętności. To zależy już tylko od czasu, który włożymy w wirtualną rozrywkę.

Gry przeglądarkowe
Opracowanie: Patrick Bombaert
Na podstawie: http://www.flickr.com
Atrakcyjność gier na przeglądarkę wynika też z faktu, że w serwisach mogą grać ze sobą zarówno koledzy jak i ludzie z drugiego końca globu. Nie wypada narzekać na nudę i brak konkurenta - kiedy ktoś ze znajomych nie może, prawdopodobnie znajdzie się w tym samym czasie i zakątku sieci inna osoba, którą sprawdzimy po nicku. Jest to najzwyczajniejsza nazwa gracza, często odsyłająca do najważniejszych statystyk w świecie gry - polecana strona.

Dzięki podglądaniu konkurenta bez problemu zweryfikujemy jaki poziom prezentuje. W przypadku gier nastawionych na walkę pozwoli to unikać nierównego pojedynku, śmierci, a tym samym konieczności budowania od początku. Takiego scenariusza wszyscy gracze obawiają się najmocniej. Tak więc klikając w ikonkę obok nazwy gracza możemy podejrzeć statystyki konkurenta, jego umiejętności, czy kluczowe w batalii wskaźniki siły ognia.


Może zainteresują ciebie także

Jakiego rodzaju zajęciami przedszkolaki i dorośli wypełniają swój wolny od pracy czas

Podświetlana klawiatura
Opracowanie: Kate
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kogo ciekawią dawne dzieje kraju świetnie wie o tym, że życie w szlacheckich dworkach nie zawsze należało do przyjemności. O ile latem na brak zajęć nikt nie uskarżał się, to już zimą porą sprawa wyglądała zgoła odmiennie. Aby się nie nudzić, trzeba było wymyślić sobie mniej bądź bardziej twórcze zajęcie. Współcześnie najprawdopodobniej żadna rodzina nie uskarża się na nadmiar niezajętego czasu. Rodzice chodzą do zakładu pracy, a ich pociechy do gimnazjum. A kiedy popołudniami znajdzie się w końcu czas na zasłużony wypoczynek, to wówczas najczęściej każdy mieszkaniec, niezależnie od wieku, siada przed monitorem telewizora lub komputera.
Detale graczy online trudno sprecyzować w dość ogólny sposób bez wchodzenia w konkretne gry - w „sportowych” liczą się rankingi i passy, kiedy chodzi o gry strategiczno-ekonomicznych liczy się więcej wytycznych, które wyznaczają ścieżkę naszego rozwoju i tym podobne.

W grach bitewnych już na samym początku poznajemy zasady walki zgodnej z wytycznymi i regulaminami gry. Im szybciej uzbroimy się, poprawimy parametry ognia, tym większe okażą się nasze szanse na wygranie z równym i lepiej dozbrojonym kontr-graczem. Jest to bowiem kluczowa karta przetargowa by zostać graczem nie do zajechania przez konkurencję w świecie wirtualnej batalistyki.
20-02-08 07:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.