Jakimi sposobami realizować dobrą kampanię reklamową na Fb?

Kampanie na portalach społecznościowych to znakomite rozwiązanie, bo umożliwia dotarcie do bardzo wielu użytkowników. Oblicza się, że z Facebooka, jaki teraz jest najpopularniejszym portalem społecznościowym, korzysta przeszło 11 milionów Polaków. Dzięki temu dotarcie z reklamą do wielu ludzi jest faktycznie bezproblemowe i może sprowadzić cudowne wyniki. Musimy pomnieć o tym, że kampania reklamowa na fb jest możliwa wyłącznie przy pomocy indywidualnego, prywatnego konta.

reklama na fb
Opracowanie: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aczkolwiek jeżeli pragniemy odbierać faktury za reklamy na firmę, nie będzie z tym żadnego kłopotu - wystarczy tylko zaznaczyć w ustawieniach, że nabywamy reklamy dla celów biznesowych. Następnie trzeba wybrać metody płatności za reklamy, możemy wybrać przykładowo płatności kartą kredytową czy też płatności PayPal. Prowadzenie strony na facebooku umożliwia nam skorzystanie z wielu różnych sposobów reklamowania - www.artefakt.pl/social-media-marketing/prowadzenie-fanpage/ (www.artefakt.pl/social-media-marketing/prowadzenie-fanpage/). Warto zorientować się, jakie posiadamy możliwości oraz wybrać te, które będą nam pasować najbardziej. Do wyboru mamy między innymi aktywność dotyczącą konkretnego posta na stronie. Jeżeli pragniemy, żeby jakiś post był widoczny dłużej niż normalnie, wówczas wybieramy właśnie tą metodę reklamową. Następną metodą są instalacje aplikacji, które wybieramy wtenczas, kiedy potrzebujemy dotrzeć do ludzi z nowiuteńką aplikacją. Do wyboru mamy również polubienia strony czy konwersacje w witrynie. Polubienia strony zezwalają nam zyskać nowych entuzjastów naszej strony biznesowej, natomiast konwersacje w witrynie pozwalają na śledzenie konkretnych akcji, na przykład dzięki nim można nabyć dany artykuł z naszej strony. Facebook oferuje także reakcje na zaproszenia na wydarzenie, które dopomogą nam skutecznie zareklamować zbliżające się wydarzenie, jakie zostało nagłośnione także na Facebooku.


Może zainteresują ciebie także

System ERP nieocenioną pomocą dla firmy

komputery
Opracowanie: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu
Komputery we współczesnym przedsiębiorstwie odgrywają szalenie ważne funkcje. Wspierają zarówno pracowników szeregowych, jak i dyrektorów i doradców. Niosą pomoc na każdym szczeblu przedsiębiorstwa – potrzebuje ich zarówno zarządzanie produkcją, jak i dział promocji.

reklama w social media
Na podstawie: pixabay.com
To zaledwie parę metod reklamowania na Facebooku, na pewno wskazane jest zapoznać się również z pozostałymi i wybrać takie, jakie będą nam pasować najbardziej. Zanim wybierzemy pewne metody reklamowania, zastanówmy się nad tym, jaki jest nasz główny cel i co pragniemy osiągnąć, dodatkowo ustalmy również target pod swój biznes i ustalmy budżet, który zdołamy oddać na daną kampanię reklamową na Facebooku. Powinno zastanowić się nad kierowaniem kampanii reklamowej na Facebooku, albowiem jeżeli porządnie ją przygotujemy, to z pewnością odniesiemy ogromnie wysokie korzyści. Zastanów się więc nad tą odmianą ogłaszania oferowanych towarów albo usług.
18-06-22 03:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.