Jak się najlepiej przygotować, żeby znaleźć pracę? Jak najlepiej się w niej czuć?

Bez odpowiednio przygotowanego cv ciężko oczekiwać sukcesu podczas szukania pracy. Całe szczęście przygotowanie takiego cv, które zainteresuje przyszłego pracodawcę nie jest takie ciężkie.


CV
Opracowanie: Conor Luddy
Na podstawie: http://www.flickr.com
Życiorys to wizytówka kandydata na określone stanowisko, to też pierwszy test, czy jest odpowiedni, zobacz Z pewnością więc dobrze poświęcić czas na zorganizowanie tego rodzaju dokumentu. Koniecznie miejmy na uwadze, ażeby identycznego dokumentu nie przesyłać do kilku pracodawców. A toz tego powodu,iż może nas zdradzić najbardziej prosty błąd, na przykład zły numer referencyjny czy nazwa innej firmy powodują, iż nasze podanie z pewnością wyląduje w koszu. Więc jak napisać cv? Przede wszystkim życiorys osoby, jaka stara się o pracę, musi pomieścić się na jednej stronie A4. Jeśli mamy za sobą kilkuletni staż pracy, to można dołączyć jeszcze jedną stronę.

Najlepiej jednakowoż pamiętać, by kolejne strony zawsze drukować na osobnych kartkach. Informacje w curriculum vitae najlepiej jak są podawane standardową, czarną czcionką na białym tle. Jeśli chodzi o ustawienia strony, to także powinny być one standardowe. Wiadomo możemy dorzucić kolorowe elementy graficzne, by wyróżnić się z tłumu, ale musimy zachować umiar. Na pewno efektowna grafika nie może odwracać uwagi od tego, co najważniejsze, czyli od treści. Najbardziej ważne informacje w cv dobrze pogrubić. Korzystnie również zapisać plik w formacie pdf, szczególnie jak dodaliśmy elementy graficzne. Będziemy mieli wtedy gwarancję, że nasz życiorys będzie wyglądał identycznie na wszystkich komputerach. Ale oczywiście cv to nie wszystko, musimy bowiem pamiętać o różnorodnych pojęciach, jakie przydają się w czasie pracy. Ich znajomość jest niekiedy konieczna, tak z pewnością możemy powiedzieć o work life balance. Ta koncepcja powoduje, iż możliwa jest do uzyskania równowaga pomiędzy życiem prywatnym oraz zawodowym.

Więcej:


Mężczyzna pracujący na laptopie
Opracowanie: MBWA PR
Na podstawie: http://www.flickr.com
Taka równowaga pomiędzy wszystkimi sferami funkcjonowania może sprawić, iż pracownik będzie mógł się samorealizować, dzięki temu będzie bardziej usatysfakcjonowany z życia. Nie chodzi tylko o ścisłe rozdzielenie sfery prywatnej i zawodowej, raczej mówimy o harmonijnym łączeniu i przenikaniu, tak aby praca, rodzina oraz pasje kreowały zgodną całość.
18-07-11 22:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.