Jak się najlepiej przygotować, żeby znaleźć pracę? Jak najlepiej się w niej czuć?

Bez odpowiednio przygotowanego cv ciężko oczekiwać sukcesu podczas szukania pracy. Całe szczęście przygotowanie takiego cv, które zainteresuje przyszłego pracodawcę nie jest takie ciężkie.
CV
Opracowanie: Conor Luddy
Na podstawie: http://www.flickr.com
Życiorys to wizytówka kandydata na określone stanowisko, to też pierwszy test, czy jest odpowiedni, zobacz happyhr.pl. Z pewnością więc dobrze poświęcić czas na zorganizowanie tego rodzaju dokumentu. Koniecznie miejmy na uwadze, ażeby identycznego dokumentu nie przesyłać do kilku pracodawców. A toz tego powodu,iż może nas zdradzić najbardziej prosty błąd, na przykład zły numer referencyjny czy nazwa innej firmy powodują, iż nasze podanie z pewnością wyląduje w koszu. Więc jak napisać cv? Przede wszystkim życiorys osoby, jaka stara się o pracę, musi pomieścić się na jednej stronie A4. Jeśli mamy za sobą kilkuletni staż pracy, to można dołączyć jeszcze jedną stronę.

Może zainteresują ciebie także

W GoodGame Empire mamy okazję czuć się jak władca

zabawa
Opracowanie: Play Among Friends Paf
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gry MMORPG pomagają zawiązać kolejne przyjaźnie. Niesamowicie dużą popularnością radują się gry komputerowe, choć te w których mierzymy się z komputerem, lub przeciwko komuś kto siedzi obok nas na kanapie bardzo szybko się znudziły. Przez to również producenci gier opracowali gry MMORPG, w których w czasie realnym mierzą się ze sobą setki, a czasem nawet i tysiące graczy z całego świata.


Najlepiej jednakowoż pamiętać, by kolejne strony zawsze drukować na osobnych kartkach. Informacje w curriculum vitae najlepiej jak są podawane standardową, czarną czcionką na białym tle. Jeśli chodzi o ustawienia strony, to także powinny być one standardowe. Wiadomo możemy dorzucić kolorowe elementy graficzne, by wyróżnić się z tłumu, ale musimy zachować umiar. Na pewno efektowna grafika nie może odwracać uwagi od tego, co najważniejsze, czyli od treści. Najbardziej ważne informacje w cv dobrze pogrubić. Korzystnie również zapisać plik w formacie pdf, szczególnie jak dodaliśmy elementy graficzne. Będziemy mieli wtedy gwarancję, że nasz życiorys będzie wyglądał identycznie na wszystkich komputerach. Ale oczywiście cv to nie wszystko, musimy bowiem pamiętać o różnorodnych pojęciach, jakie przydają się w czasie pracy. Ich znajomość jest niekiedy konieczna, tak z pewnością możemy powiedzieć o work life balance. Ta koncepcja powoduje, iż możliwa jest do uzyskania równowaga pomiędzy życiem prywatnym oraz zawodowym.

Więcej:


Mężczyzna pracujący na laptopie
Opracowanie: MBWA PR
Na podstawie: http://www.flickr.com
Taka równowaga pomiędzy wszystkimi sferami funkcjonowania może sprawić, iż pracownik będzie mógł się samorealizować, dzięki temu będzie bardziej usatysfakcjonowany z życia. Nie chodzi tylko o ścisłe rozdzielenie sfery prywatnej i zawodowej, raczej mówimy o harmonijnym łączeniu i przenikaniu, tak aby praca, rodzina oraz pasje kreowały zgodną całość.
18-06-22 06:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.