Jaka powinna być wizytówka? Co jest najistotniejsze, o jakiego rodzaju szczegółach trzeba pamiętać?

Wizytówka musi podsumowywać bardziej niż tysiąc słów. Powinna być skuteczna, skierowana do odbiorcy od razu. Jak chcemy, by była naszym sprzymierzeńcem powinniśmy pamiętać o paru istotnych kwestiach.


Najważniejsze, żeby zapadała w pamięć, więc należy zatroszczyć się o elementy, jakie staną się tak bardzo charakterystyczne oraz oryginalne, że z pewnością będą wyróżniać cię z tłumu. Jednocześnie, nie może być tylko efektowna, równie znacząco musi zachęcać żeby się z nami skontaktować. To oznacza, iż przejrzysty design jest podstawą. Jak się wyróżniać to faktycznie jakością. Należy nie zapominać, że ten niewielki kawałek papieru podsumowuje ciebie jako fachowca w danej dziedzinie. Wizytówka musi więc ujawnić twój talent. Jak to zrealizować? Najzwyczajniej, jak jesteś grafikiem zatroszcz się o detale graficzne, copywriterem - pomyśl o ciekawej grze słownej i tym podobne. Zajrzyj też na witrynę z kreatorem wizytówek.

wizytówka
Opracowanie: SunnyView Dental
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wizytówka musi wyglądać na kosztowną, dzięki temu twój wizerunek będzie bardziej profesjonalny. Należy zadbać o profesjonalizm, gdyż format wizytówki 9 na 5, to naprawdę niezbyt dużo, musisz więc zadbać, żeby były na niej niezbędne informacje. Każda, nawet najwspanialsza wizytówka (wizytówki kwiaciarnia) powinna pokazywać najbardziej ważne informacje. Wizytówka (wizytówki na zamówienie) pokazuje odbiorcy, kim jesteś, na co można liczyć. Jednocześnie niezbędna jest wyraźna i czytelna czcionka, żeby nasza propozycja błyskawicznie nie była odrzucona. Najkorzystniej zastosować na wizytówce max. dwa inne fonty.


Pamiętać musimy o solidnym layoucie, oznacza to, iż powinniśmy wyeksponować najbardziej istotne elementy. Miejmy to na uwadze, a wtedy nasza wizytówka może zdziałać cuda. Mawia się, że pierwsze ważenie jest najważniejsze, jak kogoś poznajemy. Podobnie jest z naszą wizytówką, to bardzo ważny krok, pierwszy kontakt z konkretną osobą, jaka wyrabia sobie zdanie na nasz temat. Nie trzeba jednocześnie tracić sporą ilość oszczędności na zakup wizytówek, bo istnieją wspaniałe narzędzia, dzięki którym można stworzyć własną wizytówkę. To kreator wizytówek, program, dzięki jakiemu jesteśmy w stanie samodzielnie zaprojektować ten bardzo ważny kawałek papieru.
18-06-24 08:12
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.