Sztuka kiedyś i współcześnie - długopisy reklamowe z nadrukiem jako użytkowe dzieła sztuki

Sztuka towarzyszy nam od wieków. Poniekąd to właśnie artystyczne wyrażanie własnego „ja” jest cechą odróżniającą nas od zwierząt. Pierwsze przejawy artystycznej działalności człowieka odnaleziono w XX wieku w jaskini Lascaux, znajdującej się w południowo-zachodnich rejonach Francji. Ścienne rysunki powstały prawdopodobnie we wczesnym okresie kultury magdaleńskiej.


sztuka
Opracowanie: Pleuntje
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wizje prehistorycznych malarzy powstały w różnych epokach i ukazują przede wszystkim zwierzęta roślinożerne typu bizony. Do ich namalowania wykorzystywano barwniki pochodzenia naturalnego, między innymi węgiel drzewny.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na omawiany temat, to notka z www (https://damnet.pl/) także takie dane zawiera, zatem kliknij tutaj, żeby je poznać.

Rozwój w świecie dotyczy każdej dziedziny życia. Wyraźnie widać to na przykładzie sztuki i jej rozwoju od czasów prehistorycznych przez przykładowo modernizm aż do dnia dzisiejszego. Więcej na .

Kunsztownie wykonywane rzeźby wielkich sław, takich jak Bachus spod dłuta Michała Anioła, lub uzdolnionych plastyków, którzy zostawili potomnym dzieła typu Panny z Awinionu Pabla Picasso pokazują, że wrażliwość na sztukę jest cechą stałą dla człowieka, bez różnicy na czasy, w których żyjemy. Posiadając tę wiedzę, warto wykorzystać ją w praktyce. Artystyczne wytwory człowieka maja nieoceniony wpływ na człowieka i na szczęście znacznie częściej witają w przestrzeni publicznej w formach użytkowych na przykład długopisy reklamowe. Sztuka (znajdź informacje) pozwala nam oderwać się od pędu życia, obowiązków, by w ciszy relaksować się i cieszyć bodźcami płynącymi ze sztuki.


Rozwój techniki spowodował, iż każdy z nas może mieć w mieszkaniu wydruk na płótnie, na przykład reprodukcję tworów największych artystów historii. Nie musimy poświęcać fortuny, by poczuć to, co zamierzał wyrazić twórca w swoim twórczym akcie. Długopisy z nadrukiem rekonstrukcji wielkich dzieł z pewnością dodadzą nam smaku stanowiąc wyjątkowe dopełnienie zawartości modnej torebki.
19-03-18 11:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.