Kiedy należy zanieść podanie do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych?

Co jakikolwiek czas można poczytać w mediach nagłówki mówiące o kradzieży informacji osobistych ich interesantów od dużych oraz ogólnie słynnych firm. A są to przecież nasze bardzo istotne informacje, takie jak PESEL, adres czy wzór parafki.
kancelaria Wiński
Opracowanie: Tori Rector
Na podstawie: http://www.flickr.com


W niepożądanych rękach potrafią one służyć - oraz należy żałować, że często ma to miejsce - do wyłudzenia pożyczek na nazwisko bezgrzesznych osób. Jeśli nie zaciągaliśmy w ostatnich czasach najmniejszej pożyczki a komornik nie jest wiadome dlaczego zaczął mieć do nas jakieś roszczenia, to prawdopodobnie zostaliśmy ofiarą takiego przestępstwa (www.winski.pl). Jest to znak, iż np. w naszej spółce telekomunikacyjnej zawiodła ochrona danych osobowych prawnik. Co możemy wtedy wykonać? Pozostaje nam udowadniać swoją niewinność, pomimo tego, iż przecież my nic złego nie zrobiliśmy. Zdecydowanie powinniśmy zaangażować mecenasa specjalizującego się w dziedzinie nazywanej jako ochrona danych osobowych prawnik (najlepszy adwokat). To zbyt ważna sprawa, aby próbować coś zdziałać na swoją rękę. Lepiej jest wydać kilka setek na prawnika, niżeli spłacać cudze długi w wysokości np. kilkudziesięciu tysięcy pln.


bramy
Opracowanie: Dawid Dawidowski
Na podstawie: http://www.flickr.com


Dobra kancelaria (http://www.adwokat-wroclaw.com.pl/kancelaria) prawa gospodarczego jest zapoznana z tematyką związaną z GIODO (http://www.winski.pl/ochrona-danych-osobowych.html). To właśnie tam należałoby zgłosić swe dane przy uruchamianiu firmy. To także w tym zakładzie należałoby zarejestrować paletę interesantów, jeśli nasza firma prowadzi taką działalność.


1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.