Przygotowanie samochodu do lata – kilka praktycznych porad.

Nieistotne, czy zima w tym roku była ostra, czy garażujemy samochód czy też nie oraz czy jesteśmy raczej „niedzielnym kierowcą” czy jeździmy samochodem każdego dnia – sprawdzenie stanu technicznego i przygotowanie auta po zimie to ważny punkt na dość krótkiej liście „do zrobienia”. Podajemy kilka wskazówek, co zrobić i czego nie odpuścić po zimie.


Opony
Opracowanie: Pete Gregoire
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdemu kierowcy zwykle jako pierwsza do głowy przychodzi wymiana opon. I rzeczywiście – to bardzo ważne, ale wymiana opon z zimowych na opony (polecane) letnie możliwa jest tylko wtedy, gdy przez kilka dni z rzędu temperatura przewyższa 7 stopni w plusie. Marzec może być zbyt zimny, aby to zrobić, poza tym często jest też deszczowy albo nawet śnieżny, więc zmiana przypada zwykle na początek kwietnia. Kiedy nasz zestaw opon jest w niezłym stanie, możemy założyć w kolejnym sezonie, ale jeśli opony są już wysłużone i wymagają zmiany, rozejrzyjmy się, kto sprzedaje opony letnie wrocław czy Opole czy jakiekolwiek inne większe miejscowości na pewno mogą zaoferować wybór spośród wielu firm z ogumieniem. zainwestować w opony nowe albo używane. Jeśli decydujemy się na nowiutkie, przeczytajmy wnikliwie ich specyfikację od producenta, a gdy używane – koniecznie wypytajmy ile mają lat oraz sprawdźmy stan opon.

Ciekawią Cię omawiane informacje? Wejdź na nowy materiał a na pewno dowiesz się nowych rzeczy, które Cię zaabsorbują.Jeżeli dobrze poszukamy, zorientujemy się u znajomych lub wklepiemy w przeglądarkę słowa „opony letnie Wrocław”, możemy w korzystnej cenie nabyć potrzebny komplet - . następnym punktem jest skontrolowanie stanu technicznego auta. Warto umówić się z zaprzyjaźnionym mechanikiem samochodowym na przegląd i skontrolować między innymi poprawność pracy silnika, układ kierowniczy, stan hamulców, tarcz czy przewodów. Liczmy się z tym, że potrzebna będzie wymiana albo uzupełnienie różnych płynów i olejów, co akurat sporej części kierowców nie sprawia kłopotu. Następny etap to zadbanie o karoserię i alufelgi. Odczyszczenie samochodu po zimie jest bardzo ważne, bo od razu pozwala się upewnić, czy wilgoć i niskie temperatury nie wywołały korozji w naszym samochodzie. Przyda się też odświeżenie lakieru.


Mały samochód
Opracowanie: Manoj Prasad
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ważną rzeczą powinno być odczyszczenie, odgrzybienie i uzupełnienie klimatyzacji. Zimą najczęściej włączamy tylko podmuch ciepłego nawiewu, dlatego zanim zaczniemy używać klimatyzacji i cieszyć się przyjemnym chłodem, musimy zadbać o jej serwis, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji na przykład w postaci chorób górnych dróg oddechowych. I na finał pozostaje coś, o co każdy kierowca musi dbać cały rok – wnętrze samochodu. Lato może skłonić nie tylko do generalnych porządków i powieszenia nowej choineczki zapachowej, ale do zakupu nowych pokrowców na siedzenia czy wycieraczek.
19-02-03 07:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.