Trudne sytuacje rozwodowe

Małżonkowie posiadają równowartościowe prawa i obowiązki w małżeństwie. Są obowiązani do wspólnego pożycia, do obustronnej pomocy i oddania, również do wspólnego działania dla dobra familii, jaką przez swój związek założyli. Są niestety sytuacje kiedy między małżonkami nastąpił zupełny i trwały rozpad pożycia. W tej sytuacji każdy z partnerów jest w stanie żądać, by sąd rozwiązał związek małżeński przez rozwód.
rozwód
Opracowanie: Billie Ward
Na podstawie: http://www.flickr.com
Prawo rodzinne stanowi, że pomimo zupełnego i stałego rozpadu pożycia rozwód nie jest dopuszczalny, jeżeli na skutek niego miałoby ucierpieć dobro wspólnych nieletnich latorośli współmałżonków, bądź jeśli z innych względów ogłoszenie rozwodu stanowiłoby sprzeczne z regułami współżycia społecznego.

Źródło informacji: www.magdalenagrzeskowiak.pl - adwokat Warszawa Wola - adwokat Warszawa Wola

Może zainteresują ciebie także

Gdzie znaleźć najlepszego psychoterapeuty we Wrocławiu?

psycholog
Na podstawie: flickr.com
Z wieloma problemami powstającymi w naszej głowie nie umiemy dać sobie rady samoistnie. Długotrwałego stresu, kłopotów w rodzinie, przez które dzieje się tak, że nie jesteśmy w stanie wygrać z nerwami, stanów depresyjnych czy innych przeciwności, nie należy lekceważyć i czekać, aż zrobi się nam lepiej, ponieważ zazwyczaj prowadzi to do zbyt dużych stanów przygnębienia, z którymi nie poradzimy sobie sami.


Rozwód nie jest również dozwolony, jeżeli żąda go partner wyłącznie winny rozkładu pożycia, chyba że drugi partner wyrazi zgodę na rozwód, albo że odmowa jego zgody na rozwód jest w danych okolicznościach sprzeczna z regułami współżycia społecznego. Adwokat w sprawie o rozwód nie ogranicza się tylko do przygotowywania pism procesowych. Jest on przewodnikiem po procesach prawniczych, kreuje wnioski dowodowe w zastępstwie strony, a w sprawach o rozwód najczęściej zmniejsza emocje, które pojawiają się na sali sądowej i umożliwia niekrępujące stron ustalenia w odcinku warunków rozwodu, opieki nad dzieckiem, alimentów.


adwokat
Opracowanie: Tori Rector
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rozwód z adwokatem zapewnia poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że emocje na sali sądowej nie przeważą nad rozwagą, oraz że żadna komplikacja procedury nie umknie uwadze strony. Rozwody to skomplikowane przeżycia nie tylko dla małżonków, ale głównie dla najmłodszych. Toteż mimo kompletnego i stałego rozkładu pożycia sąd nie stwierdzi rozwodu, jeżeli wskutek rozwodu miałoby cierpieć dobro małoletnich dzieci współmałżonków. Rozwód nie może sprawiać pogorszenia warunków materialnych, w których wychowywane są dzieci, ani wywoływać niekorzystnych zmian w psychice najmłodszych.

Powiązany artykuł: http://www.magdalenagrzeskowiak.pl/okancelarii/prawo-rodzinne-i-opiekuncze.html

Sąd nie udzieli także rozwodu jeśli byłoby to sprzeczne z regułami współżycia społecznego, np. w przypadku, gdy jeden z współmałżonków jest bardzo chory i nie ma kto się nim zaopiekować.
18-06-22 09:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.