Jakie mamy modele gier komputerowych? W które najkorzystniej grać? Jakiego rodzaju gry będą dla nas najlepsze?

Trudno już aktualnie wyobrazić sobie czas wolny bez gier komputerowych, są one konieczne i dla wielu z nas są najbardziej niezawodnym sposobem na znudzenie. Wraz z rozwojem gier komputerowych, producenci zaczęli stwarzać coraz bardziej różnorodne rodzaje gier, jakie charakteryzują się odmiennymi sposobami prowadzenia techniki gry, trybu oraz fabuły. Jakiego typu więc istnieją gry?

Najprostsze
gra komputerowa
Opracowanie: Ahmed Amanatullah
Na podstawie: http://www.flickr.com
są gry tekstowe, czyli gry, które posiadają bardzo nieznaczną ilość grafiki. Opierają się głównie na trybie tekstowym, mają czasem niewielkie elementy rysunkowe. Następne są symulatory, ich główną zaletą jest to, iż odzwierciedlają rzeczywiste zdarzenia w świecie wirtualnym, np. są to symulatory lotów czy jazdy samochodem. Bardzo powszechne są gry strategiczne, przykładowo Napoleon total war, zobacz: http://ceneo.pl/lp/Kultura_popularna_z_udzialem_Napoleona_Bonaparte. Gry takiego typu wymagają od gracza perspektywicznego myślenia, wygrana w nich nie jest zależna tyle od przypadku, co od pewnej strategii, wiedzy oraz przewidywania konsekwencji własnych posunięć. W takich grach przeciwnikiem człowieka będzie więc np. komputer lub inny gracz. Kolejne gry to tzw. “zręcznościówki”. To gry, w których powinniśmy wykazywać się refleksem i zdolnościami manualnymi. W grach takiego rodzaju ważna jest właściwie szybkość oraz dynamiczna akcja. Gracz właściwie nie ma czasu na myślenie, najbardziej istotna jest bowiem szybkość działania. Dosyć charakterystyczne jest to, że gracz wciela się w postać w perspektywie pierwszej osoby, więc bez problemu można utożsamić się z określoną postacią. Kolejne - gry przygodowe są rozgrywkami stosunkowo pozytywnymi, bo znajdziemy tam zagadki, rebusy, trudne okoliczności, które musimy rozwiązać. Trochę przypominają gry logiczne, ale oczywiście nimi nie są. W tego typu grach gracz wciela się w postać z perspektywy pierwszej osoby. Tego rodzaju gry odznaczają się bardzo rozbudowaną oraz skomplikowaną fabułą, znajdziemy nawet wątki detektywistyczne. Trzeba przyznać, iż gry mocno integrują, więc jakie jeszcze mamy gry i zabawy integracyjne? Następnie są gry fabularne, czyli RPG. Więcej: Serwis Ceneo.pl.
gra komputerowa
Opracowanie: Cauthon
Na podstawie: http://www.flickr.com


Może zainteresują ciebie także

Kochasz grać w gry komputerowe? Powinieneś zdobyć naprawdę mocny komputer.

Acer Aspire1430
Opracowanie: 4Press.pl
Na podstawie: 4Press.pl
Komputer oferuje wiele ciekawych form rozrywki. Przy pomocy sprzętu komputerowego można połączyć się z siecią oraz przeglądać pasjonujące strony, nawiązywać przyjaźnie i szukać informacji tyczących naszych hobby. Przy pomocy komputera można także posłuchać muzyki, odtwarzać filmy i pożytkować mnogie aplikacje i programy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.