Na którym instrumencie dobrze jest nauczyć się grać?

Muzyka ogrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu. Można ją usłyszeć codziennie na każdym kroku, w domu, sklepach czy pracy. Od setek lat pieśni były wyrazem kultu religijnego lub pełniły funkcję towarzyską, a wraz z upływem czasu tworzono coraz bardziej wyrafinowane i zróżnicowane utwory muzyczne.


Gra na bongosach
Opracowanie: Tim Blair
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przez wieki zmieniały się również instrumenty muzyczne, to znaczy przyrządy zrobione przez człowieka i używane do wydawania odpowiednich dźwięków. Już przed setkami lat ludzie używali przeróżnych drewnianych konstrukcji, przy pomocy jakich wytwarzali dźwięki, czy to przy obrzędach religijnych, czy w czasie pracy i zabawy.

Kolejnej lata zaczęły przynosić duże zróżnicowanie instrumentów, pojawił się też podział na różne ich rodziny, to znaczy dęte, perkusyjne i strunowe. We wszystkich tych rodzinach dodatkowo można wyróżnić sporo różnych typów instrumentów, które się różnią wielkością i metodą tworzenia muzyki. Kilkadziesiąt lat temu, po wynalezieniu elektronicznych układów pojawił się kolejny rodzaj instrumentów, w nich z kolei do tworzenia dźwięku zostały zaprzęgnięte tranzystory i oporniki. Tym sposobem narodziła się era muzyki elektronicznej.

W dzisiejszych czasach najróżniejsze syntezatory są ogromnie popularne zarówno w gronie zawodowych muzyków, jak również wśród wielbicieli niedzielnego grania. Bardziej zaawansowane modele posiadają wiele różnych funkcji i ustawień, i mogą idealnie odtwarzać kilkadziesiąt różnych instrumentów. Klasyczne markowe syntezatory wymagają dużo miejsca, poza tym są dość drogie i wymagają odpowiedniego traktowania. Porządne pianino albo fortepian (http://www.perfect-przeprowadzki.pl/bongosy, to znaczy dwa połączone ze sobą bębny które się wywodzą z dalekiej Kuby.
19-06-21 12:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.