Wszystko, co o utylizacji odpadów musi wiedzieć właściciel firmy

Każda firma, niezależnie od branży, w której funkcjonuje, produkuje ogromne ilości różnego rodzaju odpadów. Prawo polskie i europejskie narzuca na przedsiębiorców obowiązek takiej ich likwidacji, żeby nie ucierpiało na tym środowisko naturalne. Jeśli nie chcemy zatrudniać osoby, odpowiedzialnej za gospodarkę odpadami, możemy skorzystać z usług outsorcingowych, oferowanych przez wiele firm na rynku.


gospodarka odpadami
Opracowanie: Alan Stanton
Na podstawie: http://www.flickr.com
Choć pojęcie: utylizacja odpadów jest znane większości ludzi, niewiele osób zastanawia się, co tak naprawdę pod tym pojęciem się kryje - . Utylizacja to najprościej mówiąc zniszczenie przedmiotów, które nie są już zdatne do użycia, lub przystosowanie zużytych tworzyw do powtórnego wykorzystania.

Czy sądzisz, że istnieje konieczność dodatkowego sprawdzenia podanych w tym artykule danych? Jeśli tak, to kliknij tutaj oraz zweryfikuj witrynę (http://pazim.pl/swinoujscie).

Odpady są produkowane w każdym obszarze przemysłu i gospodarki, ale będą one od siebie różne: w firmie komputerowej będzie nimi zużyty sprzęt elektroniczny, w gabinecie dentystycznym będą to odpady medyczne, a w warsztacie samochodowym zużyte smary oraz oleje. Wśród odpadów wyodrębniamy też odpady niebezpieczne, to znaczy takie, które po przeniknięciu do środowiska, mogą stanowić dla niego istotne zagrożenie (więcej w względu jednak na to, czy przedsiębiorstwo wytwarza odpady niebezpieczne, czy nie, rozmaitych śmieci trzeba się pozbywać w sposób zgodny z zapisem ustawy. Utylizacja odpadów to powinność każdej firmy, z której będzie ona szczegółowo rozliczana. Niewiele osób ma świadomość, iż nie wolno wyrzucać przepalonych żarówek czy opakowań po tuszu do drukarki do kubła na śmieci. Jeśli firmie zostaną udowodnione takie działania, będzie musiała uiścić wysoką karę finansową.


Najwygodniej jest zdecydować się na współpracę z firmą, która zajmuje się utylizacją odpadów, wtedy unikniemy wątpliwości, związanych ze sposobem składowania, przewożeniem oraz likwidacjąpowiększającej się każdego dnia góry niepotrzebnych już, zużytych rzeczy. Koniecznie trzeba zbierać dokumentację, poświadczającą odbiór odpadów przez taką firmę, bo dla przedsiębiorcy jest to dowód, że prawidłowo postępuje z odpadami. Lepiej mieć spokojne sumienie, a zarazem wykreować firmę na przedsiębiorstwo przyjazne naturze.
19-02-19 07:29
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.