Przyspieszone eksploatowanie się opon oraz elementów tocznych kół to skutki braku wyważenia kół.

Sezon zimowy już faktycznie mija. W warsztatach motoryzacyjnych czas przysposobić się do nadchodzącego sezonu wiosennego. Część zakładów mechanicznych proponuje promocje okresowych serwisów samochodu po okresie zimowym – mycie podwozi od wszechobecnej soli, serwisowanie obwodów hamulcowych oraz serwisowanie ogumienia z zimowych na letnie.


imadło
Opracowanie: WORX
Na podstawie: WORX
Odnotowano że polscy użytkownicy zaczęli systematycznie odwiedzać serwisy oponiarskie z zamiarem wymiany opon w następujących po sobie sezonach: jesiennym i wiosennym. Zamiana powyższa zapewnia większe bezpieczeństwo na szosach, jak również większy komfort podróżowania. W każdym zakładzie wulkanizacyjnym znajduje się wyważarka do felg, służąca do poprawnego wyważania kół w samochodzie. Czytaj : wyważarka do kół - najlepsza oferta!

Podczas normalnego eksploatowania, obręcze kół wyrabiają się, co powoduje nierównomierne przemieszczanie się samochodu względem osi jezdni, bądź podwyższony poziom głośności przy przekraczaniu prędkości. Także nowe felgi wymagają wyważenia, gdyż mogą skutkować nierówną jazdę i powodować zagrożenie dla ruchu drogowego.

Nie wszystkich informacji dowiesz się się z czasopism. Gdy chcesz poczytać o zaskakujących wypadkach wejdź na nasze serwisy (https://www.blyss.pl/produkty/przyczepy/przyczepy-reklamowe) www.

Czasem bywa, że przy nieprawidłowo wyważonych kołach pojazd sam skręca w jedną stronę, co może przyczynić się do kolizji drogowej. Wyważanie felg polega w potocznym tłumaczeniu na zamontowaniu do nich, ołowianych ciężarków, aby uzyskały równomierną wagę, co spowoduje wyrównanie się toru jazdy. Wyważanie stosuje się po to, aby obracające się koło nie powodowało wibracji, które są potem przenoszone na wszystkie podzespoły pojazdu.

imadło obrotowe - sprawdź!
Na podstawie: http://www.dowarsztatu.com/
Niewyważenie kół jest przyczyną zwiększonego zużycia ogumienia, łożysk i elementów układu kierowniczego oraz podzespołów zawieszenia. Powoduje również pogorszenie przyczepności kół do powierzchni jezdni, obniżenie efektywności hamowania oraz sterowalności i płynności ruchu samochodu. Pomimo coraz większego rozwoju techniki i mechanizacji, narzędzia ręczne wciąż należą do podstawowego wyposażenia wielu stanowisk pracy. Do najczęściej używanych narzędzi tradycyjnych zaliczamy: młotki, kleszcze, wkrętarki, pilniki, piłki ręczne, imadło obrotowe, siekiery. Każde z narzędzi ręcznych wymienionych powyżej posiada odrębne cechy i właściwości, które należy uwzględnić w trakcie wyboru narzędzi do konkretnej czynności.

Jeżeli ta tematyka Cię interesuje, to możesz zdobyć podobne informacje na podnoszone zagadnienie. Po to odwiedź proponowany serwis (http://www.nota-bene.com.pl/produkty/gniazdka-elektryczne-berker-by-hager/).

Imadło maszynowe używa się do mocowania materiałów poddawanych przeróbce ręcznej lub mechanicznej.
19-01-29 07:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.