Parę nieznanych Ci wcześniej informacji na temat kopalni węgla w Ponicach - gorąco zapraszamy do zapoznania się z nimi

Jeżeli trafiłeś na tę stronę, z pewnością przynajmniej odrobinę interesujesz się kwestią wydobywania węgla brunatnego w Polsce. Ten artykuł powstał między innymi po to, aby uzmysłowić przeciwnikom otwarcia kopalni w Krobii to, że taka kopalnia nie niesie za sobą właściwie żadnych niebezpieczeństw, a jednocześnie może przynieść wiele zalet. Jeśli chcesz się o tym przekonać, serdecznie zapraszamy Cię do zapoznania się z naszym artykułem.
kopalnia odkrywkowaNa początek trzeba podkreślić to, co dotyka nas wszystkich osobiście - otwarcie nowej kopalni węgla to na pewno więcej miejsc pracy dla mieszkańców gminy Miejska Górka oraz pobliskich miejscowości. Wiele badań niejeden raz pokazało, że budowa kopalni na całym świecie najczęściej pozwalają na efektywne zmniejszenie bezrobocia w pobliskich miasteczkach. Na dodatek warto zaznaczyć, że otwarcie kopalni oznacza dla Ponic większe wpływy do budżetu. Jeśli podliczy się wszystkie opłaty obciążające kopalnię, natychmiast stanie się jasne, jak ogromne korzyści oznacza to dla budżetu miasta. W konsekwencji dużo z tych pieniędzy można na dodatek przeznaczyć dla przykładu na rozwój gminy.

Może zainteresują ciebie także

W wypadku problemów finansowych poczytaj koniecznie poradnik dłużnika

kupka monet
Opracowanie: Mike Gifford
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niejeden z nas każdego miesiąca uiszcza opłaty w ramach czynszu za dom, rachunku za energię czy opłaty za abonament za kablówkę albo dostęp do Internetu.


Nie da się ukryć, że otwieranie kolejnych kopalni zwiększa bezpieczeństwo energetyczne państwa. W obecnych czasach zależność energetyczna od innych podmiotów to coś, czego nie życzy się nawet największemu wrogowi. Praktycznie każdy z nas zdaje sobie na pewno sprawę z faktu, że powolne uniezależnienie się od surowców energetycznych pochodzących z innych krajów jest wielce ważne - a budowanie kolejnych kopalni pomału nas do tego celu przybliża. Trzeba podkreślić również, że węgiel brunatny jest obecnie jednym z najbardziej popularnych paliw na świecie. W obecnych czasach to właśnie z węgla brunatnego w Europie wyrabia się mniej więcej trzydzieści procent całej energii - to niezwykle dużo Trzeba zatem korzystać z tego, że w Polsce znajduje się wiele złóż tego surowca - takie wydobycie pozwala nie tylko na uniezależnienie energetyczne państwa od innych podmiotów, ale również na zwiększenie zysków polskiej gospodarki.

Jak widać, kopalnia odkrywkowa (kilka faktów: ) może przynieść praktycznie wyłącznie korzyści - i to zarówno dla całego kraju jak i dla mieszkańców Ponic i okolicznych miast. Taka inwestycja na pewno jest inwestycją w lepszą przyszłość dla wszystkich.
18-07-11 15:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.