Jak w prosty sposób uzupełnić deklarację PIT, aby nie trzeba było robić deklaracji korygujących?

Każdego roku wszyscy zatrudnieni w ubiegłym roku obywatele Polski zobowiązani są do rozliczenia się z dochodowego podatku. Niestety mnóstwo osób zwleka z tego typu czynnością do samego końca terminu, co w konsekwencji przyczynia się do tworzenia się długich kolejek w US ewentualnie na Poczcie Polskiej.

Na szczęście polskie państwo zauważyło problem i w związku z tym zdecydowało się temu zapobiec. W trosce o prawidłowe oraz błyskawiczne wypełnienie deklaracji, pity 2015 mogą być przesyłane elektronicznie drogą mailową. Ponadto istnieje możliwość ich pisania w sieci online. To doskonałe rozwiązanie. Nieskomplikowane programy pozwalają na pisanie deklaracji skarbowej. Są tak zaprogramowane, że znajdują najczęściej popełniane błędy. Dzięki nim wstawia się właściwy PESEL. Nie ma ponadto potrzeby składania własnego podpisu.

podatki
Opracowanie: GotCredit
Na podstawie: http://www.flickr.com
A przecież to było największą zmorą polskich obywateli. Nieraz się zdarzało, że z uwagi na brak tego podpisu było trzeba składać dokument korygujący. A to oczywiście wymagało nadprogramowego nakładu czasu. Dobrze więc, że elektroniczne pity 2015 wpłyną na zmniejszenie się kolejek dla osób rozliczających się na ostatni dzwonek. To skuteczne wsparcie dla ludzi roztargnionych jak też zapominających o podpisie bądź innych istotnych polach w deklaracji - informacje na pitax.pl.

Takie rozliczanie się online na bieżąco podpowiada, co i gdzie trzeba wpisać. Ponadto program sam dokonuje odpowiednich obliczeń jak również zaokrągleń. Wypełniając komputerowe pity trzeba pamiętać o przychodzie z zeszłego roku kalendarzowego, gdyż suma ta jest potrzebna do sprawdzenia danych oraz zastępuje klasyczny własnoręczny podpis. Ponadto należy zatrzymać w skrzynce elektronicznej zwrotnego maila z Urzędu Skarbowego, który jest potwierdzeniem przesłania deklaracji podatkowej w terminie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.