Na co należy zwrócić uwagę podpisując z dostarczycielem umowę na gaz?

Dzisiaj możemy wyróżnić niezmiernie dużo dostawców i spółek obrotu gazem, dlatego wybór jest istotnie duży. Niemało ludzi poszukuje sposobów na mniejsze rachunki za gaz, w związku z tym jeśli płacimy za gaz za wiele, to być może warto rozejrzeć się za jakimś nowym dostawcą gazu.

gaz
W Sieci możemy śmigle zapoznać się z propozycjami rozmaitych dostawców gazu. Niejedna spółka obrotu gazem posiada w Necie swoją ofertę, z jaką każdy z nas może się łatwo zapoznać: Aczkolwiek, decydując się na zmianę dostawcy gazu, powinniśmy liczyć się z podpisaniem nowej umowy, w związku z tym warto dowiedzieć się na co trzeba zwrócić uwagę podczas jej podpisywania. Bezspornie na początku powinniśmy zorientować się czy możemy rozwiązać stara umowę na gaz.

Zazwyczaj każda umowa ma pewny czas wypowiedzenia, jakiego musimy przestrzegać. Przy poszukiwaniu nowego dostawcy gazu, bezsprzecznie musimy wziąć pod uwagę czy dany dostawca rzeczywiście proponuje tani gaz - stawka jednostkowa winna być dla nas jak najbardziej atrakcyjna oraz znacznie bardziej sprzyjająca, aniżeli przy starej umowie (strona Handen). Wskazane jest upewnić się czy przedstawiona cena za gaz (projekt instalacji gazowej) zawiera każde opłaty, w tym również akcyzę, podatek itp. W czasie zawierania nowiutkiej umowy na tani gaz, z pewnością powinno się zwrócić uwagę na okres trwania umowy, czas płatności i okres rozliczenia, istotny jest także czas na wypowiedzenie umowy oraz kary naliczane za nieterminowe należności.


Może zainteresują ciebie także

Zasięg usług, z którymi jest możliwość się zetknąć w firmach trudniących się się bhp.

na szkoleniu BHP
Opracowanie: Campus Party Brasil
Na podstawie: http://www.flickr.com
Osoby parające się bhp przedkładają w wielu przypadkach komplet świadczeń na które jest możliwość liczyć. I nie są to tylko jak się wszystkim wydaje szkolenia. Obszar usług, z jakimi można się spotkać w firmach zajmujących się bezpieczeństwem i higieną pracy pozostaje o wiele mocniej rozbudowany i odwołuje się chociażby do kontroli konkretnych obiektów. W uzależnieniu od tego, do czego będzie wyszkolony dany pracownik można decydować się na wysyłanie go do takiego a nie innego miejsca pracy, żeby sprawdził on, czy zachowane są tam w praktyce stosowne regulacje.

Ponadto w umowie winna być także informacja o tym czy możliwe jest wprowadzanie do niej zmian. Decydując się na nowego dostawcę gazu, nigdy nie możemy pochopnie podejmować decyzji. Warto zaznajomić się z kilkoma różnymi propozycjami taniego gazu i precyzyjnie je przeanalizować. Dzięki temu bez wątpliwości odnajdziemy tą, jaka będzie dla nas najbardziej korzystna i jaka pozwoli nam płacić mniejsze rachunki za gaz.
18-10-12 10:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.