Nie jesteś zadowolony ze swojego dostawcy gazu? Powinieneś go zmienić. Sprawdź na czym to polega

Czy myślisz czasem nad tym, czy jest realna zmiany dostawcy gazu? Jeżeli tak, to dobrze trafiłeś, bo tematem tego artykułu będą kwestie związane z tą problematyką. W zgodzie z przepisami, zmiana sprzedawcy gazu ma zastosowanie do klientów indywidualnych, jak również biznesowych. Tylko jest od nas zależne, która oferta będzie najbardziej obiecująca. Oprócz głównegosprzedawcy gazu, czyli PGNiG, na rynku funkcjonuje wiele mniejszych firm, zaś zmiana dostawcy gazu nic nie kosztuje.

Zbiornik na gaz
Opracowanie: Elliott Brown
Na podstawie: http://www.flickr.com
Korzystnie zmienić dostarczyciela gazu, ponieważ podobnie jak w przypadku zmiany dostawcy prądu, można zaoszczędzić na rachunkach za gaz. Aktualnie pojawiają się ciekawe oferty, a dostawa gazu przez kolejne firmy będzie w najbliższych latach coraz bardziej bogata i konkurencyjna . Dlatego więc warto już dzisiaj rozpocząć oszczędzanie, a najlepszym ku temu sposobem jest znalezienie odpowiedniego dostarczyciela, jaki będzie gwarantował stałą cenę w okresie trwania umowy. Na rynku jest wiele firm, kierują one swoją ofertę do klientów biznesowych oraz indywidualnych. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zwrócić uwagę na wiele spraw, pośród jakich najważniejsze odnoszą się do opłat za gaz i innych opłat dodatkowych.

Warto dokładniej przyjrzeć się ofertom, jakie zapewniają stałą cenę. Miejmy na uwadze bowiem, iż każda zmiana, także i ta, powinna przynieść korzyści w postaci oszczędności, a również pewną dostawę gazu. Stawki za gaz reguluje Prezes URE. Jeśli do tej pory nie zdecydowaliśmy się na zmianę dostarczyciela gazu, to korzystamy z propozycji urzędowych, a tam cena jest wyższa niż w ofertach rynkowych (polecany dostawca gazu ziemnego Handen). Jak poszukujemy bardziej znacznych oszczędności należy rozejrzeć się za ofertami dual fuel.


Może zainteresują ciebie także

Bezpieczne przyłączenie butli z gazem – sprawdź, jak wykonać to samemu

palnik
Opracowanie: sxc.hu
Na podstawie: sxc.hu
Butle z gazem to zazwyczaj wykorzystywane źródło energii do zasilania kuchenek w naszych domach. Większość z nas stosuje gaz, ponieważ jest dużo mniej kosztowny aniżeli prąd. Jeśli zauważyłeś, iż płomień w kuchence tli się coraz słabiej, musisz zadzwonić do dostawcy gazu bądź samodzielnie podjechać na stację i wziąć butlę. Wybierając drugie rozwiązanie musisz wiedzieć, jak podłączyć butlę, aby zrobić to bezpiecznie oraz nie doprowadzić do awarii.

Liczniki gazu
Opracowanie: Peretz Partensky
Na podstawie: http://www.flickr.com
Takie propozycje zupełnie niedawno pojawiły się w Polsce, są wynikiem liberalizacji rynku energii. Jak mamy firmę, to warto poszukać dostawcy, który w pakiecie będzie oferował prąd i gaz. Takie rozwiązanie jest najkorzystniejsze, bo gwarantuje optymalizację kosztów, a co za tym idzie zwiększenie oszczędności. W taki sposób mamy szansę na lepsze warunki, czyli bardziej oszczędne i pewne opłaty, a taka przewidywalność i mniejsze koszty są najbardziej pożądane w tym obszarze usług.
18-06-21 23:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.