Jakie są najbardziej znaczące atuty słuchania muzyki?

Muzyka w sumie w aktualnej formie towarzyszy ludziom od dosyć niedługiego okresu czasu, ale oczywiście ciężko nie wiedzieć, że i niegdyś, zanim jeszcze wymyślono elektryczność ludzie mogli się raczyć muzyką. Być może za dawnych lat muzyka lepiej na nas oddziaływała?


Guns n Roses
Na podstawie: http://www.flickr.com/
Może to prawda, ale i tak skoro mamy dzisiaj tak sporo opcji muzycznych, bylibyśmy niezbyt mądrzy, gdybyśmy deprecjonowali w ogóle swoją sytuację. Nareszcie jako miłośnicy muzycy mamy niemalże nieograniczony dostęp do prawdopodobnie każdej piosenki.

Jeśli mamy chęć na ska, puszczamy z automatu ulubionego wykonawcę tego typu muzyki. Ze wszystkim właśnie tak jakoś jest - może kogoś z nas mocno zainteresowały koncerty muzyki rockowej na płytach? Także przesłuchanie prawdziwie rockowego grania nareszcie nie stanowi problemu. W dawnych latach, lecz nie tak aż znowu bardzo dawno temu, melomani mieli o wiele więcej problemów, w wielu przypadkach puszczenie ulubionego wykonawcy było czymś nierealnym. Cieszmy się, że nareszcie dzisiaj jest inaczej. Pomyślmy się w takim razie niby jakie są najpoważniejsze atuty słuchania muzyki...

Na pewno czymś niesamowicie godnym naszego szacunku jest to, iż zwłaszcza muzyka relaksacyjna koncerty na dvd/blu-ray powoduje, że nareszcie czujemy się dobrze (odsłuchaj nowości i zamów płytę taniej: koncerty muzyki relaksacyjnej). Bardzo często potwierdza się prastare powiedzenie, iż muzyka łagodzi nasze obyczaje. Zapewne gdyby nieco większa grupa ludzi umiała przeżywać naprawdę muzykę, przyszłoby nam żyć w fajniejszym świecie. Zatem muzyka powoduje, iż nawet stres, nerwica, nieustanne problemy w domu nie mogą sprawiać niezmiernie niemiłych efektów.

Muzyka sprawia także, że jakby nie patrzeć nareszcie możemy obcować ze sztuką. Piękna jest skandynawska muzyka, polska, włoskie operetki, ale (zobacz) również na ten przykład muzyka religijna koncerty na dvd/blu-ray - niektórzy powiedzą, iż to raczej nic dobrego, ale jak to bywa, znajdzie się na całe szczęście dużo miłośników takowych piosenek. Dobra piosenka, trochę bardziej ambitna, jest w stanie pewnie nie tyle zmienić całe nasze dotychczasowe życie, ale (kontynuuj) sprawić, że pewnie do pewnych rzeczy będziemy podchodzić zgoła inaczej. Być może tego typu postrzeganie muzyki jest trochę zbytnio naiwne, ale warto uwierzyć w niesamowitą siłę muzyki.
19-06-12 14:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.