Bezpieczne przyłączenie butli z gazem – sprawdź, jak wykonać to samemu

Butle z gazem to zwykle wykorzystywane źródło energii do zasilania kuchenek w naszych domach. Większość z nas stosuje gaz, gdyż jest dużo tańszy aniżeli prąd. Jeżeli zauważyłeś, że płomień w kuchence tli się coraz słabiej, powinieneś zadzwonić do dostawcy gazu bądź samodzielnie jechać na stację i wziąć butlę. Wybierając drugie wyjście powinieneś wiedzieć, jak przyłączyć butlę, aby wykonać to bezpiecznie i nie doprowadzić do awarii.

zbiorniki na gaz
Opracowanie: 世書 名付
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na początku należy pozbyć się plomby foliowej, aby móc zacząć jakiekolwiek działania. Sprawdzamy precyzyjnie czy zawór jest zamknięty, a potem odkręcamy zaślepkę. Po jej zdjęciu powinniśmy zobaczyć wylot zaworu oraz gumową uszczelkę. Jeśli jej stan oraz wygląd nie wzbudza żadnych wątpliwości, dokręcamy nakrętkę reduktora. Kiedy jest inaczej, powinniśmy skontaktować się z dostawcą, gdyż konieczna będzie wymiana butli. Uszczelka nie może być naruszona, gdyż w takim przypadku korzystanie z butli będzie niebezpieczne. Gdy dokręciliśmy nakrętkę, musimy skontrolować szczelność połączenia, najlepiej stosując do tego wodę z mydłem albo jeśli właśnie się w niego wyekwipowaliśmy – specjalny tester w postaci pianki. Jeżeli po jego użyciu zauważyliśmy w miejscu łączenia jakiekolwiek pęcherzyki, będziemy musieli jeszcze raz odkręcić oraz zakręcić zawór. W przypadku dalszego ulatniania się gazu należy otworzyć okna oraz pod żadnym pozorem nie można uruchamiać w pomieszczeniu żadnych sprzętów elektrycznych - konkurencyjni dostawcy gazu. Należy mocno zakręcić zawór (zobacz więcej) i wynieść butlę, a następnie starannie wywietrzyć całe mieszkanie. Bezwzględnie też należy podjąć kontakt z dostawcą, jaki zabierze niesprawny butlę. Do zakazanych czynności w kontakcie z butlą gazową należy sprawdzanie szczelności z użyciem zapałek. Wiele osób tak robi, jednakże nie jest to bezpieczne oraz w końcu może się nie skończyć dla nas pozytywnie.


Może zainteresują ciebie także

W jaki sposób wybrać sprzedawcę gazu

Sprzedaż gazu
Opracowanie: Rhian
Na podstawie: http://www.flickr.com
Stoimy u progu grzewczego sezonu, w mediach pomału kwestia ciepła zaczyna pojawiać się w rozmaitych formach. Reklamy, dystrybutorzy rozmaitego rodzaju nośników energii, starają się nas przekonać do swych wytworów. W polityce także ów temat znajduje swe odbicie. Co sekundę słychać o tym, jak to w polskim przemyśle wydobywczym niedobrze. A to poda się do dymisji prezes takiej czy innej spółki, nie gnąc się pod ciśnieniem absurdalnych ekonomicznych żądań. I jeszcze standardowy jesienny straszak, iż sąsiad ze wschodu utrudni sprzedaż gazu, a sezon zimowy nadchodzi.

Rury gazowe
Opracowanie: Bill Smith
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdy jesteśmy pewni, że wszystko jest jak należy, można pomału odkręcić zawór ( http://normbud.pl/kategorie/technika-ppoz/systemy-mglowe-i-akcesoria/ ) oraz korzystać z butli tak jak zwykle. Jeśli będziesz trzymać się niniejszych wskazówek, niewątpliwie bez kłopotu samemu przyłączysz butlę. W razie jakichkolwiek obaw za każdym razem można zadzwonić do dostawcy gazu oraz poprosić o pełną usługę, wraz z przyłączeniem.
18-08-20 07:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.