Kiedy ktoś nam jest dłużny pieniądze to mamy znaczny kłopot. Jak w tej sytuacji działać? Co jesteśmy w stanie zdziałać?

Nie płacone w terminie płatności faktur przez nierzetelnych zadłużonych są znacznym problemem dla mnóstwa przedsiębiorstw w naszym państwie. Szacuje się, że zatory płatnicze mogą zmienić diametralnie sytuację finansową 25% przedsiębiorstw w naszym kraju. W złym położeniu mogły odnaleźć się mniejsze i średnie firmy, które nie mają właściwego kapitału, aby w obliczu wielkich wierzytelności od dłużników, móc założyć swoją firmę.

Dług
Opracowanie: Ttaaj
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jedynym sposobem na pozostaje ubieganie się o przywrócenie swoich należności, jak więc może wyglądać ściąganie długów? Proces windykowania należności nie jest jednak łatwy do zrobienia samodzielnie, dlatego też zaleca się zatrudnienie specjalnej firmy windykacyjnej, mającej swoje sposoby na zdobycie zaległych płatności od partnerów przedsiębiorstwa. W takiej sytuacji odzyskiwanie długów staje się realne. Tego typu przedsiębiorstwa wiedzą jak to się robi, mogą poznać potrzebne pojęcia typu jak sprzedać dług osoby prywatnej.

Termin windykacja odnoszący się do polskiego prawa definiowany jest jako zbiór czynności prawnych, faktycznych i procesowych, których najważniejszym priorytetem jest zmuszenie dłużnika do dokonania zaległego zobowiązania wobec wierzyciela. Kolejnym pojęciem jest pilnowanie płatności, czyli usługa która po na zwracaniu uwagi klientom przed, lub po terminie płatności o konieczności zapłaty. Mogą to być np. SMSy, maile czy faksy z niedługą informacją. Pierwszym krokiem do wykonania procesu windykacji, jest powstanie zobowiązania, które jest przeterminowane. Następnie, windykator wszczyna postępowanie o stopniu polubowności, starając się od dłużnika zwrotu koniecznej sumy wierzycielowi.


Może zainteresują ciebie także

W jaki sposób odzyskać należne nam pieniądze?

długi
Opracowanie: Chris Potter
Na podstawie: http://www.flickr.com
Działalność gospodarcza zawsze łączy się z pewnym ryzykiem. Ma ono wiele postaci. Może to być ryzykowny krok związany z inwestowaniem, wyjątkowo niepewnym we wstępnej fazie działania firmy. Stąd bardzo istotne jest, aby nowy biznesmen - najodpowiedniej jeszcze zanim rozpocznie faktyczną działalność - dokładnie przemyślał plan swojego przedsiębiorstwa, raczej koncentrując się w początkowej kolejności na słabych stronach planowanej firmy po to, ażeby odnaleźć potencjalne kłopoty i je wcześniej próbować rozwiązać (czy przynajmniej uprzytomnić je sobie, ażeby w razie czego móc błyskawicznie jak też skutecznie zadziałać).
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.