Powielanie podręczników jest w dalszym ciągu bardzo popularne wśród studentów, chociaż dużo tekstów jest teraz dostępnych również w formie elektronicznej

Kiedy dwójka studentów dostrzega na chodniku zapisaną kartkę papieru, to wtedy jeden z nich pyta, czy to naprawdę coś ważnego, a drugi replikuje, że nie wie, ale na pewno warto ów dokument skopiować - taką anegdotę można było kilkanaście lat temu usłyszeć od dwudziestolatków zdobywających wykształcenie na politechnikach.

Choć laptopy były już wówczas w powszechnym użyciu, to jednak ani biblioteki uniwersyteckie, ani również księgarnie nie udostępniały materiałów w wersji elektronicznej w takiej liczbie, jak obecnie, a kopiowanie choćby jednego rozdziału z podręcznika było ratunkiem dla tych studentów, którzy nie lubili sporządzać notatek.

Masz przeświadczenie, że podobne materiały wyjaśnią Ci dokładniej tę kwestię? Jeśli tak myślisz, zobacz w tekście inny tego typu punkt widzenia.

Gdyby jednak ktoś sądził, że szybki rozwój informatyki i upowszechnienie się smartfonów w znaczącym stopniu zredukuje zapotrzebowanie na usługi ksero, to na pewno byłby w błędzie.

Może zainteresują ciebie także

Gry online, czy gracze mają z czego wybrać?

granie na komputerze
Opracowanie: pascal lefevre
Na podstawie: http://www.flickr.com
Coraz częściej zwolennicy gier komputerowych zamiast kupować często warte fortunę gry w sklepach, korzystają z powszechnie dostępnych, a co ważne darmowych gier internetowych.
Szczególnym powodzeniem cieszą się gry zręcznościowe. W tego typu grach kluczowe znaczenie ma szybkie działanie i ciągła akcja. W tej grupie gier nie ma czasu na rozwiązywanie zagadek, jak w grach logicznych – musimy działać odruchowo!


Źródło artykułu:
drukarka w drukarni
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Kopiowanie części lub nawet całości książek, jak i notatek wykonywanych podczas ćwiczeń stało się nieodłącznym elementem życia studentów. Chociaż współczesne drukarki posiadają programy umożliwiające wykonywanie takiej czynności, to jednak dwudziestolatkowie nieczęsto kserują materiały we własnym zakresie, bowiem koszty byłyby wtedy o wiele większe. A na obszarze ogromnych aglomeracji działają punkty ksero, które proponują klientom upusty, jeśli np.

Zaprezentowany temat przygotowaliśmy z myślą Twoje potrzeby. Czekamy na twoją informację, czy spodobał Ci się ten wpis. Daj nam znać - przejdź do strony .

konkretna osoba chce zlecić wykonanie większej liczby kopii. Takie usługi mają w ofercie handlowej również i same miejskie drukarnie. Choć za pomoc w kopiowaniu należy oczywiście zapłacić, to jednak studenci z reguły są zadowoleni, ponieważ w taki sposób mogą zaoszczędzić na czasie.

Może Cię też zainteresować:

Z racji tego że żyjemy w XXI stuleciu, to materiały jesteśmy w stanie kopiować także w formie elektronicznej. Dla przykładu, notatki z konwersatoriów niekoniecznie warto powielać w tej konwencjonalnej, czyli papierowej formie, lecz można je zeskanować, a potem zrzucić np. na dysk laptopa bądź tabletu. Poza tym można też kupić naklejki na cd oraz same płyty, żeby utrwalić treść na innym nośniku informacji - staranne podpisanie płytki umożliwia jej szybkie odnalezienie w zgromadzonym zasobie. Przy okazji warto także zauważyć, że ograniczenie wykorzystania papieru, który zasadniczo i tak w ostateczności ląduje na śmietniku, jest w pełni uzasadnione - bądź co bądź ekologia to przecież teraz bardzo modne słowo.
19-04-03 07:55
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.