Powielanie podręczników jest w dalszym ciągu bardzo popularne wśród studentów, chociaż dużo tekstów jest teraz dostępnych również w formie elektronicznej

Kiedy dwójka studentów dostrzega na chodniku zapisaną kartkę papieru, to wtedy jeden z nich pyta, czy to naprawdę coś ważnego, a drugi replikuje, że nie wie, ale na pewno warto ów dokument skopiować - taką anegdotę można było kilkanaście lat temu usłyszeć od dwudziestolatków zdobywających wykształcenie na politechnikach.

Choć laptopy były już wówczas w powszechnym użyciu, to jednak ani biblioteki uniwersyteckie, ani również księgarnie nie udostępniały materiałów w wersji elektronicznej w takiej liczbie, jak obecnie, a kopiowanie choćby jednego rozdziału z podręcznika było ratunkiem dla tych studentów, którzy nie lubili sporządzać notatek. Gdyby jednak ktoś sądził, że szybki rozwój informatyki i upowszechnienie się smartfonów w znaczącym stopniu zredukuje zapotrzebowanie na usługi ksero, to na pewno byłby w błędzie.

Może zainteresują ciebie także

Ksero bądź obrazy na płótnie – czynności, które można łatwo i szybko zrobić dzięki rozkwitowi technicznemu

Ksero
Opracowanie: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Rozwój technologiczny pozwala w aktualnych czasach na szybkie robienie prac, które niegdyś zajmowały o wiele więcej czasu. Jest to bardzo istotne zwłaszcza, jeśli żyjemy aktualnie w czasach, których czas ma bardzo istotną rolę. Toteż każdy stara się jak może przyoszczędzić go na wielu prostych pracach.


Źródło artykułu:
drukarka w drukarni
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Kopiowanie części lub nawet całości książek, jak i notatek wykonywanych podczas ćwiczeń stało się nieodłącznym elementem życia studentów. Chociaż współczesne drukarki posiadają programy umożliwiające wykonywanie takiej czynności, to jednak dwudziestolatkowie nieczęsto kserują materiały we własnym zakresie, bowiem koszty byłyby wtedy o wiele większe. A na obszarze ogromnych aglomeracji działają punkty ksero, które proponują klientom upusty, jeśli np. konkretna osoba chce zlecić wykonanie większej liczby kopii. Takie usługi mają w ofercie handlowej również i same miejskie drukarnie. Choć za pomoc w kopiowaniu należy oczywiście zapłacić, to jednak studenci z reguły są zadowoleni, ponieważ w taki sposób mogą zaoszczędzić na czasie.

Mo etykiety (wypatrz promocje) też zainteresować:

Z racji tego że żyjemy w XXI stuleciu, to materiały jesteśmy w stanie kopiować także w formie elektronicznej. Dla przykładu, notatki z konwersatoriów niekoniecznie warto powielać w tej konwencjonalnej, czyli papierowej formie, lecz można je zeskanować, a potem zrzucić np. na dysk laptopa bądź tabletu. Poza tym można też kupić naklejki na cd oraz same płyty, żeby utrwalić treść na innym nośniku informacji - staranne podpisanie płytki umożliwia jej szybkie odnalezienie w zgromadzonym zasobie. Przy okazji warto także zauważyć, że ograniczenie wykorzystania papieru, który zasadniczo i tak w ostateczności ląduje na śmietniku, jest w pełni uzasadnione - bądź co bądź ekologia to przecież teraz bardzo modne słowo.
18-07-11 22:48
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.