Crowdfunding Poznaj strukturę działania

Crowdfunding, zwany również finansowaniem społecznościowym, to zjawisko nadal raczej nowe w kraju. Oparte jest na spostrzeżeniu, że internauci stanowią sporą grupę ludzi, zdolnych do pomocy w różnych interesujących kwestiach. Crowdfunding polega na dofinansowywaniu wybranych projektów przez tę właśnie rzeszę internautów. Najważniejszą cechą tego systemu jest to, że każda osoba dowolnie wybiera kwotę dofinansowania. Od dawna bowiem wiadomo, że często nawet niewielkie sumy bywają znaczące dla przedsięwzięcia. Każdy projekt zamieszczony na platformie crowdfundingowej powiada wyznaczony pułap, do którego powinny dojść podarowane środki w wyznaczonym czasie. Projekty, które bardzo przypadły do gustu internautom, nierzadko tę ustaloną granicę przekraczają kilkakrotnie.
Platformy crowdfundingowe
mamona
Opracowanie: AK Rockefeller
Na podstawie: http://www.flickr.com
Po wyszukaniu w Internecie hasła „finansowanie społecznościowe dzięki Wspieram.to” uzyskuje się na chwilę obecną duża liczbę wyników. Platform tego rodzaju jest bowiem aktualnie na świecie bardzo dużo, a ich liczba stale rośnie.

Kusi Cię, żeby napisać drobną opinię pod przeczytanym artykułem? Nie zapominaj, że nawet krótki komentarz z serwisu będzie przez nas przeczytany z radością.

Niektóre z tego rodzaju platform nastawione są konkretnie na jeden typ działalności użytkowników wysyłających swoje projekty, przykładowo wyłącznie na badania medyczne. Pozostałe z kolei posiadają charakter raczej ogólny, zbierając na swoich łamach propozycje z całkowicie różnych dziedzin, na przykład i naukowych i artystycznych. Na pewno najbardziej popularnym serwisem świata jest Za jego pomocą zrealizowanych zostało najwięcej rozmaitych projektów. W Polsce takich platform jest na razie mało, natomiast najpopularniejszy jest serwis Wspieram.to - crowdfunding.


Może zainteresują ciebie także

Zbiórka publiczna w Polsce

wykład na temat crowdfundingu
Opracowanie: Joe Vivona
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wielu finansistów od dawna zastanawia się nad tym, w jaki sposób postępować, aby osiągać rewelacyjne efekty na rynku. Specjaliści co do jednego nie mają wątpliwości i mówią razem – przemyślane działanie oraz w odpowiedni sposób prowadzone finansowanie społecznościowe ma dużo zalet i przyda się każdemu przedsiębiorcy. Crowdfunding zdobywa wciąż na znaczeniu, także jeśli chodzi o Polskę. Zysk zostanie zauważony już w niedługim czasie!

Finansowane przedsięwzięcia
Finansować tą metodą można w zasadzie każdą rzecz. Z tego powodu na ogólnych platformach do crowdfundingu znajdują się zupełnie różne propozycje.

Ruszaj do sedna i przeczytaj na stronie (http://sitodruk-maszyny.com/synchroprint_s_type.html) na opisywany temat na odmiennych stronach - na pewno Cię pochłoną całkowicie. Zobacz to teraz.

Stosunkowo często przewijają się przykładowo prośby o finansowanie zespołów muzycznych. Zwykle są to zespoły początkujące, szukające finansów na wyprodukowanie pierwszego albumu. Zdarza się także tak, że dzięki temu grupy funkcjonujące dłużej mogą działać dłużej. Tak było przykładowo w przypadku grupy Marillion. Poza tym propozycje nierzadko dotyczą wynalazków, mających się ukazać książek czy planowanych wydarzeń.
Opracowanie: M.G.
20-06-30 07:23
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.