Gry komputerowe nie muszą być głupie. Są tego typu, że przypadną do gustu nawet najbardziej zajadłym krytykom

Nieprawdą jest, że gry są przeznaczone jedynie dla dzieciaków, młodzieży czy półgłupków. Takie niestety pokutuje przeświadczenie wśród poniektórych ludzi. Graczy odbiera się jako rosłe dzieciaki, które powinny zająć się czymś w wyższym stopniu pożytecznym aniżeli graniem. Rozumie się samo przez się, to krzywdząca opinia. Równolegle, warto powiedzieć, iż są gry zwyczajnie głupie, tak samo, jak jest wiele głupich filmów, ale nie mówimy się, że każdy, kto ogląda filmy jest głupkiem lub, iż marnuje czas (choć też i są takie głosy). Nie oznacza to, że wszystko w jednej kategorii jest bezsensowne, uzmysławiają to gry, ale także filmy czy muzyka.
zawody w graniu
Opracowanie: Wikilogia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiadomo, że jak zobaczymy malucha, który gra w „strzelanki”, to prawdopodobnie krew nas zaleje, bo takie dziecko zupełnie nie powinno w to grać. Pokrewnie, będziemy zaskoczeni, kiedy zauważymy takiego młodego człowieka oglądającego jakiś bestialski film. To niedopuszczalne, a rodzice, jacy na to zezwalają powinni się zastanowić, co po prawdzie robią. Swoją drogą trzeba to koniecznie wiedzieć, że to nie filmy, gry czy inne tego typu zjawiska są złe.

gra romadoria:
To złe dopasowanie do wieku jest złe. Są przecież wyśmienite filmy dla dzieci, również, jak są wspaniałe gry, które kształtują ich wyobraźnie.

Jeśli zainteresował Cię ten wątek, poznaj ponadto inne nasze serwisy www, ponieważ prezentują one podobny temat, zatem na pewno Cię zafascynują.

Można natknąć się na głupie gry, które niczego dobrego nie uczą, możemy jednakowoż pograć w takie coś jak gra mechrage, gra tauriworld (warto sprawdzić) czy gra romadoria i samemu się przekonać, jakie to wspaniałe, zjawiskowe formy spędzania wolnego czasu. Zauważyli już to nawet marketingowcy, którzy ukuli pojęcie „grywalizacja” odnoszący się właśnie do gier i do codziennego życia. O co w tym chodzi? Odpowiedzi można znaleźć na przykład na stronie .


Może zainteresują ciebie także

Co ciekawego zaproponować może w ostatnim czasie rynek komputerowych gier

gry komputerowe
Opracowanie: BagoGames
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdego roku na rynku komputerowych gier pojawia się spora ilość nowych tytułów, z jakich każdy ma chęci na to, aby stać się szlagierem. Lecz w rzeczywistości będzie się to udawać niedużej ilości gier, a tak naprawdę to gracze decydują o tym, jakie staną się hitami. Często twórcy inwestują ogromne pieniądze w nowe rozwiązania, zatrudniają całe zespoły specjalistów, a i tak w końcowym rozrachunku może się okazać, że wszystko poszło na marne, bo gra nie zyskała uznania graczy.

Po prostu, żeby lepiej działać, aby społeczeństwo się lepiej rozwijało powinniśmy zastosować niektóre elementy gry do naszego życia. Powstało już multum inicjatyw z owego aspektu. Sympatycy gier są zachwyceni tym odkryciem, ponieważ poprzez lata czuli się trochę obco, jakby robili coś nieważnego, zbędnego. Nagle, za sprawą „grywalizacji”, okazuje się, że gry mogą nas niemało nauczyć, można korzystać z ich mechanizmów i tworzonych tam rozwiązań. Od czasów „grywalizacji” już nikt nie może zakomunikować, że gry są głupie. Rzecz jasna, takie występują, podobnie jak głupie filmy, ale nie jest to słuszne dla całego tego interesującego zjawiska.
20-02-06 07:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.