Jak wygląda historia alkoholu i jak w ogóle powinno się go spożywać? Jakie są polskie praktyki picia różnych trunków?

Znane napoje wyskokowe zjawiły się w naszej historii całkiem potem niż wino czy piwo. Chińczycy w VII p. n.e produkowali wódkę z ryżu. W III wieku p. n.e destylacje wina przypomina Arystoteles, ale zapewne to uczeni arabscy VIII wieku n. e. jako pionierzy uzyskali płyn o wyższej zawartości alkoholu niż ta otrzymywana w drodze fermentacji.

polecana strona
Opracowanie: Otard
Na podstawie: Otard
Do Europy tajemna wiedza alchemików arabskich zmieniła w XII wieku za sprawą wracających z podróży krzyżaków. Spirytus najpierw postrzegano za lek przedłużający życie i konserwujący młodość. Stąd jego nazwa "aqua vitae" co znaczy woda życia. Stosunkowo szybko, bo już w XIV wieku alkohol przestał być lekarstwem. Przeznaczenie do produkowania, zamiast wina, żyta i jęczmienia umożliwiło produkcję napoju, który został powszechnie stosowanym alkoholem.

Opublikowany tekst Ci się spodobał? To odwiedź serwis (http://mengarnitury.pl/pl/page/7/kolekcja/18/Koszula%20OLYMP), a znajdziesz większą ilość zbliżonych tematycznie danych, które też będą interesujące.

Z biegiem lat wódka zaczęła nabierać charakteru niezwykle związanego z surowcem, z którego powstała.

W ten sposób narodziły się tworzone ze słodu jęczmiennego szkocka whisky i irlandzka whiskey, angielski gim robiony z odmiennych rodzajów zbóż, holenderski genever, w krajach skandynawskich- aquavit, a w Polsce- okowita. W połowie XVIII wieku zaczęto wytwarzanie spirytusu z ziemniaków. Następnie do produkcji dawano coraz to nowsze elementy i technologie, otrzymując różnorodne gatunki napojów alkoholowych. Teraz trudno sobie wyobrazić życie bez kapki alkoholu, dla aromatu, smaku, dla
Szklanka do whisky
Opracowanie: Lars Sinda
Na podstawie: http://www.flickr.com
przyjemności. Coraz więcej Polaków pije dla radości, a są to bez wątpienia piwa z małych browarów, bardzo popularne w niedawnym czasie, jak również wina.


Może zainteresują ciebie także

Muzyka oświecenia, czy z rozrywkowymi połączeniami? Kwartet smyczkowy zagra na każde zamówienie

artystka grająca na ulicy
Opracowanie: Ryan Li
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dźwięk paru smyczkowych instrumentów, wykonany przez kwartet smyczkowy, ma swoje korzenie w czasach barokowych. Na dobre utrwalił się w świadomości Europejczyków w klasycyzmie. Dziś zgrana czwórka grająca na skrzypkach, altówce i wiolonczeli uświetnia śluby, bankiety i inne okolicznościowe imprezy.

Mnóstwo ludzi również kosztuje whisky czy koniaku. Te trunki dawniej były niezwykle drogie i trudno dostępne dla większości, teraz także mają swoją cenę, ale już więcej osób stać na taki gatunek alkoholu. Tego rodzaju alkohole najlepiej wypić w specjalnych do tego celu szklankach, jak szklanki do whisky i kieliszki do koniaku, np. . W innym wypadku będzie to nieco zabawnie wyglądać.

Zaciekawił Cię nasz post? Zatem wejdź w link do wpisu i ciesz się kolejnymi tekstami. W razie jakichkolwiek pytań - odezwij się do nas.

Wyobraźmy sobie przykładowo, że wino potrafimy pić w kuflu lub piwo w kieliszku do wina. Troszkę to niedobre, w ten sam sposób należy myśleć o whisky czy koniaku, i ogólnie dobrać odpowiednie naczynia, do oznaczonego gatunku alkoholu.
20-05-05 07:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.