Domy i mieszkania w nowym portalu

Dokładnie kilka dni temu rozpoczął działalność nowy portal przeznaczony dla branży budowlanej. Nie mamy tu jednak na myśli strony tylko dla fachowców, a raczej dla zwykłych ludzi. Łatwo zapamiętać to miejsce w sieci ze względu na wpadającą w ucho łatwą nazwę "projektoskop". Zamierzeniem serwisu jest skumulowanie w jednym miejscu informacji z całej branży z zachowaniem przystępności tych informacji nawet dla laików.

Głównym "bohaterem" serwisu jest oczywiście dom. Każdy stwierdzi, że równie ważne są mieszkania, ale to właśnie słowo dom ma szersze znaczenie i o przytulnym mieszkaniu można powiedzieć "to nasz dom", trudno jednak sobie wyobrazić, żeby ktoś, nawet o małym, domku powiedział: "moje mieszkanie". Ale zboczyliśmy nieco od tematu jakim była opowieść o serwisie i jego głównym bohaterze.

Zanim rozpoczniemy budowę, a nawet zanim zaczniemy precyzować nasze oczekiwania spójrzmy do działu Projekty Domów, w którym możemy coś nie coś dowiedzieć się z czym powinniśmy zacząć temat jakim jest budowa domu. Znajdują się tu najlepsze projekty domów sporządzone przez profesjonalne biura projektowe. Baza zawiera przykładowo projekt domu parterowego, tanie domy czy nowoczesne domy . Każdy, kto szuka koncepcji na swój wyśniony projekt domu, odnajdzie coś dla siebie. Nie możemy być jednak zdziwieni, że w portalu tych informacji na razie jest mało - po prostu to dopiero start.

Mając projekt możemy zając się podstawowymi elementami, takimi jak konstrukcja domu, poznamy elementy i rzeczy niezbędne, a także trendy. Dowiemy się, że dobrym materiałem konstrukcyjnym a przy tym nowoczesnym jest .... stare poczciwe drewno.

Gdy powstanie konstrukcja, na pewno ważne stanie się dla nas wnętrze. Istotne jest to co położymy na Podłogi deski, parkiet, panele, kafle czy wykładziny. W jakim stylu i kolorze to zrobimy i czy będzie współgrało z resztą. Np. drzwi ani nie powinny odbiegać materiałowo od podłóg, ani się z nimi zlewać. Można je dobrać na zasadzie przeciwieństw, ale trzeba by mieć dobre wyczucie.

Mówiąc o wykończeniu podłóg zdajemy sobie jednak sprawę, że w niektórych miejscach nie poszalejemy z rodzajami materiałów. Nikt nie da wykładziny w kuchni - tu obowiązuje ceramika. Ale to nic dziwnego, kuchnia to nie sypialnia - w kuchni podłoga narażona jest na wiele niespodzianek i to zazwyczaj bardzo mokrych, a kafelki doskonale zdadzą egzamin.

Zmęczeni wykańczaniem wnętrza, dbaniem o jego wystrój i jakość materiałów, pomyślimy o odpoczynku. Takim miejscem przy każdym domu jest Ogród. Dużo czasu przeznaczonego na jego urządzanie zostanie zrekompensowane możliwością wypoczynku w otoczeniu dla nas odpowiednim. Trudno w to uwierzyć, ale 50% właścicieli nie zamieniło by swoich mieszkań na domy, gdyby można było do domu dołączyć ogród. Póki co nie potrafimy tak zaginać czasoprzestrzeni, żeby każde mieszkanie w 30sto piętrowym wieżowcu miało własny przynajmniej 300m ogród, dlatego też własny dom pozostanie celem wielu rodzin.


Może zainteresują ciebie także

Księgowość online może być naprawdę przydatna

księgowość online
Opracowanie: Bas Evers
Na podstawie: http://www.flickr.com
Księgowość internetowa szczyci się sporym powodzeniem. Gdy nie pragniemy wykorzystywać z pomocy księgowej przyjętej na pełen etat, bo powiemy, że samodzielnie wspaniale sobie poradzimy, jeżeli tylko troszeczkę zostaniemy wspomagani, to trzeba popatrzeć, co może nam przedstawić księgowość online.
19-11-05 07:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.