Upewnij się kiedy jest moment na likwidację samochodu.

Obecnie na polskim rynku funkcjonuje sporo firm, które zajmują się kasacją i złomowaniem samochodów, które nie nadają się już do użytku w ruchu drogowym albo z powodu swojego wieku nie mogą już dłużej jeździć po ulicach. Bez kłopotu możemy je znaleźć w internecie, bo mają nie tyko swoje strony-wizytówki, ale również umieszczają sporo ogłoszeń i propozycji skupu części, złomowania, i natychmiastowej płatności gotówką.

Złomowanie pojazdów
Opracowanie: Scott.Symonds
Na podstawie: http://www.flickr.com
organizacje z tej branży wyrosły jak grzyby po deszczu, ponieważ złomowanie samochodów jest obowiązkiem wynikającym z ustawy o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji i żeby zgodnie z prawem pozbyć się nie nadającego się do niczego samochodu, po prostu należy go zezłomować. Oczywiście firma przyjmująca gruchota zobowiązana jest wystawić klientowi właściwe zaświadczenie.

Firmy naprawdę często troszczą się o to, aby transakcja była opłacalna dla obu stron, a za sprawą tego, że oferują również niezobowiązującą wycenę pojazdu przez telefon lub mailowo, możemy zrobić sobie wstępne rozeznanie wśród kilku firm i wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Istotne jest, żebyśmy wskazali typ pojazdu, jego markę, model, rocznik, parametry techniczne (najlepiej uzupełnione o zdjęcie). A jak najlepiej znaleźć auto-szrot w pobliżu naszego miasta? Warto wprowadzić frazę „kasacja” z blisko leżącym większym miastem, na przykład: „kasacja pojazdów Bydgoszcz” lub „kasacja samochodów Warszawa”, aby uzyskać naprawdę sporą ilość pozycji.

Złomowanie pojazdów
Opracowanie: Koziro Hasegawa
Na podstawie: http://www.flickr.com
Warto poszukać takiej firmy, która zapewnia własny transport pojazdu do stacji demontażu pojazdów. Jeżeli poszukujemy możliwości złomowania w Małopolsce, fraza „złomowanie pojazdów Kraków” będzie zdecydowanie trafniejsza. Naturalnie, należy wziąć pod uwagę to, że w różnych częściach kraju i różnych miastach koszty będą różne. Za takie działania jak kasacja samochodów Warszawa może płacić trochę lepiej niż małe miasta z północno-wschodniej części kraju, ale już Poznań, Toruń albo złomowanie samochodów w Poznaniu powinny mieć ceny na zbliżonym poziomie.

Jeśli czeka nas złomowanie pojazdów Łódź może zaoferować najwyższy cennik ze względu na sporą konkurencję w tej branży, jednak zwróćmy też uwagę na to, aby skupić się nie tylko na tym, co otrzymamy w zamian, ale też na dokumentach - zaświadczeniu o przyjęciu pojazdu do Stacji Demontażu Pojazdów, które posłuży do wyrejestrowania pojazdu w Wydziale Komunikacji, nieważny dowód rejestracyjny naszego samochodu i tablice rejestracyjne i kartę pojazdu, jeżeli ją mieliśmy. Więcej na . Otrzymane zaświadczenia pozwolą też na rozwiązanie umowy z ubezpieczycielem.
18-06-22 11:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.