Systemy monitoringu oraz rodzaje stosowanych kamer

Jednym z zasadniczych komponentów dzisiejszych systemów monitoringu są kamery. To one umożliwiają śledzić oraz nagrywać obraz, a dzięki ich zaawansowaniu technologicznemu dostajemy materiał najwyższej jakości. Dawniej wykorzystywano kamery czarno-białe, aktualnie są to zdecydowanie lepsze urządzenia, dające znakomitą jakość materiału, a także pierwszorzędną czułość.

Jakie rodzaje kamer warto jest brać pod uwagę, gdy rozważamy system monitoringu?
System monitoringu
Monitoring cctv to wiele wariantów kamer, których można używać wedle określonych oczekiwań. Najprostszy rodzaj to kamery stacjonarne, zakładane w konkretnym miejscu. Można je montować na uchwycie albo włożyć w obudowę ochronną. Dają możliwość wymiany obiektywu w celu ulepszenia jakości obrazu. Większy zakres ruchu zapewniają kamery obrotowe, pozwalające na zmianę ich usytuowania i w poziomie, i w pionie. Można również robić zoom, jeżeli chcemy spostrzec szczegóły danego wydarzenia czy obiektu. Steruje się nimi manualnie bądź automatycznie.

Jeżeli zależy nam na obracaniu się wokół własnej osi, musimy wybrać kamery kopułkowe. Doskonale nadają się do różnego rodzaju przejść. Ich obudowa jest szczelna, a równocześnie ładnie wyglądają. Warto też zwrócić uwagę na kamery dzień/noc, które są specjalnie dostosowane do pracy po zmierzch. Do dzisiejszych systemów monitorowania weszły także kamery ip oraz cieszące się szczególną popularnością kamery ip bezprzewodowe. Ich nieodzowną zaletą jest możliwość komunikacji bez zastosowania kabli. Najnowsza promocja: http://www.sorfex.com/pl/c/Kamery-Fotopulapki/3.

Może zainteresują ciebie także

W jaki sposób poszukiwać specjalistów przeprowadzających szkolenia jakości ISO

szkolenie pracowników
Opracowanie: NAVFAC
Na podstawie: http://www.flickr.com
Rządzenie firmą, w szczególności kiedy mowa o większej działalności, jest na pewno niełatwe. Na przedsiębiorcy ciąży ogromna odpowiedzialność. Jeżeli chce on, aby działalność ciągle się rozwijała, powinien zainwestować w szkolenia jakości. Dobrze, żeby pracownicy uzyskiwali nową wiedzę i wciąż udoskonalała swoją pracę.


Dzięki temu można je ustawić w dowolnym miejscu, nie niepokojąc się o plątające się przewody. Jednak z drugie strony z przyczyny braku okablowania mają mniejszy zasięg oraz nie można ich używać na dużych odległościach. Kamery ip pozwalają tworzyć nowoczesne systemy monitorowania.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.