Metody druku dostępne w branży motoryzacyjnej

Druk współcześnie rozwija się faktycznie bardzo szybko. Niegdyś drukowano wyłącznie na czarno, później wprowadzone zostały tusze kolorowe, a stare drukarki zamieniono na kompaktowe urządzenia, gwarantujące świetną jakość wydruków przy niskich kosztach.


Dziś jednakże człowiek do dyspozycji posiada sporo ciekawych rodzajów druku, które są w stanie zrewolucjonizować naukę. Przykładem jest chociażby powszechny druk (polecana strona) wodny. Służy on przeważnie do dokładnego wykonywania wszelkiego rodzaju wzorów na określonych powierzchniach. Takie wzory odznaczają się doskonałą wytrzymałością. Z tego rodzaju drukiem nierozerwalnie związana jest hydrografik.
Jeden z trybów w drukarce
Opracowanie: Creative Tools
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pod tym pojęciem ukrywa się grafika robiona metodą druku wodnego na powierzchni pokrytej odpowiednią folią - szczegóły. To właśnie wykorzystana folia decyduje o tym, jaki będzie efekt końcowy. Obecnie, takie rozwiązania bardzo często wykorzystywane są między innymi w branży motoryzacyjnej.

Może zainteresują ciebie także

Niestandardowe metody druku

Gwiazda wydrukowana w drukarce 3D
Opracowanie: fdecomite
Na podstawie: http://www.flickr.com
Druk dzisiaj rozwija się rzeczywiście dość szybko. Jeszcze niedawno drukowano wyłącznie na czarno, później zastosowane zostały tusze kolorowe, a stare drukarki zamieniono na nowoczesne urządzenia, gwarantujące znakomitą jakość wydruków przy minimalnych kosztach.


Innym, niezwykle popularnym rodzajem druku jest druk przestrzenny, inaczej określany mianem druku 3D. Pierwsze techniki, jakie stały się podstawą tego sposobu drukowania powstały już w latach 80 ubiegłego wieku. Współcześnie, druk 3D to ogromna nadzieja dla wielu dziedzin. Przykładem mogą być chociażby drukowane protezy. Proces jest szybki, mniej kosztowny, gdyż wykorzystuje się tylko jedno urządzenie i co najważniejsze – faktycznie szczegółowe, dzięki czemu proteza jest komfortowa i staje się świetną namiastką prawdziwej kończyny. Drukowanie przestrzenne daje możliwość też na wydruk ażurowego gipsu, jaki nie tylko interesująco wygląda, ale jest także bardzo lekki, zapewniając wygodę noszenia. Poza tym, jego wytrzymałość jest solidna, więc doskonale usztywnia złamaną kończynę. Aktualnie drukować można z użyciem wielu materiałów, przykładowo czekolady bądź cukru. Druk (www) przestrzenny jest ciągle rozwijany, na rynku pojawiają się zaawansowane technologie charakteryzujące się dużym zainteresowaniem. Wiele osób niemniej upatruje w tym rozwoju wiele zagrożeń, jak chociażby możliwość wydrukowania … broni. Nadal jednakże drukarki 3D są dość kosztowne, tym samym niewiele osób może sobie pozwolić na ich kupno. Są za to doskonałą alternatywą i rozwiązaniem dla fabryk bądź biur projektowych.
17-10-27 13:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.