Z jakiego powodu aranżuje się wydarzenia w firmie

Dzisiaj każda wielka firma urządza eventy integracyjne. Kierownicy zdają sobie sprawę ze znaczenia jaką dla funkcjonowania zespołu ma obustronne zaufanie i wzajemna życzliwość pracowników. Takie stosunki buduje się w firmie na różne metody, głównie poprzez postawę samych szefów, ale również przez aktywności nieoficjalne, jak na przykład organizowanie spotkań integracyjnych dla pracobiorców a także ich familii.
spotkanie konferencyjne
Opracowanie: CAW Media
Na podstawie: http://www.flickr.com
Takie okresowe imprezy - na przykład z okazji dnia dziecka - umożliwiają rozładowanie ujemnych emocji normalnych w grupach osób pracujących w stresie także pod presją czasu. Możemy przez chwile zapomnieć o przeszkodach. Ogromne znaczenie ma również fakt, iż na okres trwania imprezy pozostają niejako usunięte zwyczajne ograniczenia pomiędzy podwładnymi. Aranżowanie takiej imprezy jest odrobinę podobne do organizowania wesela. Jednakowo jak w przypadku familijnej uroczystości potrzebne jest zadowolenie ludzi o rozlicznych gustach. Oczywiście organizatorzy nie są w tym osamotnieni, nieodzowną nam oprawę dźwiękową zagwarantuje nam kompetentny muzyk (na blogu autora). Wystarczy tylko napisać w wyszukiwarce hasło: muzyka na event, a odnajdziemy bez liku opcji. Bez wątpienia muzyka na jaką się zdecydujemy musi być odpowiednim do formy eventu, jeżeli będzie to na przykład prywatka dla maluchów pracowników będzie potrzebna inna muzyka (radio bez zaiks) niż do imprezy w stylu lat 80-tych. Wszystkim takim zadaniom prawdopodobnie podołają profesjonaliści przez nas wyselekcjonowani. Tego rodzaju przedsięwzięcia przedsiębiorstwa są przez pracowników uważane jako bonus do honorarium, również chlebodawcy owego rodzaju bonusy traktują jako instrument zdobywania lojalnych i oddanych pracowników. Z psychologicznego punktu widzenia obie strony czują się dobrze.


Może zainteresują ciebie także

Informacje gospodarcze, o jakich musi wiedzieć każdy przedsiębiorca

właściciel firmy
Opracowanie: Mike Wolpert
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wszystkie wiadomości gospodarcze, o których musi wiedzieć każdy kto decyduje się prowadzić własną działalność trzeba znać jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem prowadzenia własnego biznesu. Jedynie wówczas można mieć pewność, iż trzyma się rękę na pulsie. Osoba ta będzie pewna, że nic nie może jej zaskoczyć.

Pracownik czuje się wyróżniony przez szczególne traktowanie, co zazwyczaj powoduje że czuje się zobowiązany do rzetelnej pracy. Po krótkim czasie konstytuuje się identyfikacja z interesem, co jest nadzwyczaj cenne dla jednostki. Przede wszystkim wiernego pracownika możemy bez lęku o to że odejdzie do konkurencji kształcić, a taka inwestycja długoterminowo zawsze się opłaci. Bardzo ważne jest również wrażenie niepowtarzalności pracownika dla organizacji. Powinno to wywrzeć dodatni wpływ na przychody firmy.
21-06-27 07:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.