Jak powinni się wyposażyć współczesne laboratoria, w jaki sposób należycie zakupić do niego odpowiedni sprzęt.

Najnowocześniejsze laboratoria będą wymagać nowoczesnego sprzętu, za pomocą jakiego będzie można wykonywać najróżniejsze analizy i badania, lub zwyczajnie wykonywać jakieś eksperymenty. Różnych odmian sprzętu laboratoryjnego jest ogromna ilość i od rodzaju wykonywanych prac będzie się wybierać potrzebne urządzenia. Zupełnie odmiennego będzie potrzebowało przecież laboratorium zajmujące się chemią, a co innego przyda się w zakładzie badania wytrzymałości materiałów czy przy analizie składu pożywienia.

Nowoczesny sprzęt laboratoryjny nie stoi na marketowych półkach, wszystkie te sprzęty są kosztowne i niekiedy wymagające doświadczonej obsługi, więc zakup ich powinien być starannie przemyślany. Wielu producentów takiego sprzętu wypuszcza kilka linii produktów, które się różnią parametrami, możliwościami i oczywiście ceną. Należy się dobrze zastanowić przy wyborze, czy nie korzystniej trochę więcej dołożyć do lepszego modelu, bo w przyszłości może się okazać, że jego funkcje mogą się ogromnie przydać.

Może zainteresują ciebie także

Dzierżawa naczep - poznajemy oferty rynkowe

Transport ciężarowy
Opracowanie: Barry Lewis
Na podstawie: http://www.flickr.com
Marki budowlane do pracy potrzebują dużo urządzeń, które potrzeba przetransportować na miejsce pracy. W stosunku do ich wielkości można wyróżnić te, które są w stanie pozwolić sobie na zakup naczep oraz te, nie mające jeszcze możliwości tego dokonać. W tym drugim przypadku doskonałym rozwiązaniem jest pożyczenie przyczepy.


Doskonałym przykładem na dużą różnorodność funkcjonalności są suszarki laboratoryjne - klik!. Wersje proste posiadają tylko mało zaawansowany sterownik (arapneumatik.pl/k-39-sterowniki-parker) umożliwiający programowanie temperatury i czasu. W wielu przypadkach całkowicie to wystarczy, ale bardziej nowoczesne modele mają dużo więcej możliwości sterowania, rejestrowanie wszystkich parametrów czy nawet możliwość podłączenia do sieci i możliwość zakładania użytkowników. I w pewnej chwili może się okazać, że prosta suszarka nagle przestaje wystarczać i jednak znacznie lepiej było od razu zakupić bardziej zaawansowany model.
Podobnie sytuacja będzie wyglądać, jeżeli jakieś laboratorium zajmujące się badaniami mechanicznymi będzie kupowało nowy twardościomierz. Tego typu urządzeń także jest sporo odmian i rodzajów, więc warto przed ostateczną decyzją bardzo dokładnie przyjrzeć się ich funkcjom i zakupić model, jaki będzie się sprawdzał zarówno podczas aktualnych badań, ale też w przyszłości pozwoli na nowe rozwiązania.
18-07-12 01:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.