Najistotniejsze witaminy dla psa w jego powszedniej diecie

Właścicielom czworonogów może się zdawać, iż nie przydatne im są żadne suplementy albo też sposobna dieta. Jednak ma to duży wpływ na jego rozwój i stan zdrowia a także długość egzystowania. Znamy już witaminy, jakie winny być wręczane psom niezależnie od ich rasy.

pies
Opracowanie: romana klee
Na podstawie: http://www.flickr.com
Do szczegółów mających kluczowy wpływ na skórę układ nerwowy, przemianę materii należą witaminy i minerały. Będziemy mogli je wręczyć z wykorzystaniem planowo skomponowanych suplementów czy też karmy. Coraz więcej jednostek produkujących witaminy dla psa (sprawdź hunter legowisko kanapa dla psa) zwraca uwagę na dobre proporcje składników pożywnych, miniaturową zawartość alergenów.

Kiedy do tego dodamy dostateczne wielkości witamin, mamy kapitalne danie dla naszego pupila. Dwie główne grupy witamin to te rozpuszczalne w tłuszczach (A, D, E, K), i także rozpuszczalne w wodzie (B, C i innego typu).

Czy masz chęć przeglądnąć na następnej stronie nasz artykuł (http://www.sklep.oemtuning.pl/pl/producer/Audi/41)? Myślimy, że tak. Zatem zapraszamy do lektury.

Każda z nich ma uczestnictwo w procesach zachodzących w układzie psa: witaminy rozpuszczalne w tłuszczach min. usprawniają proces zauważania, przyspieszają metabolizm wapnia i fosforu, wpływają na proces wiązania krwi i są należytymi przeciwutleniaczami. Witaminy rozpuszczalne w wodzie bronią np. układ nerwowy, wpływają na udoskonalenie przebiegu wzrostu, podtrzymują w dobrej kondycji skórę i włosy, odpowiadają za skuteczny przebieg przemiany materii. Zobacz także preparaty z witaminami dla szczeniaka.

Wiadomym jest, że nie wszelkiego rodzaju właściciela czworonoga stać na to, aby umożliwić mu odpowiednią suplementację szczegółowymi farmaceutykami, ale to nie powód do tego, aby w żaden sposób nie dbać o to. Wszystkie witaminy dla psa możemy dostarczyć wraz z pokarmem. Na przykład: naturalnym źródłem witaminy A są: wątroba, mleko, ryby, żółtka, jaja, mięso, a również owoce i jarzyny. Witaminę D przekażemy za wsparciem szczególnie tłuszczy pochodzących z wątroby ryb, nabiału. Jej nieobecność może wywoływać krzywicę, dlatego warto zwrócić na nią nacisk.

Obecna w wyrobach pochodzenia roślinnego witamina E i B (zarodki zbóż, oleje, ziarna roślin oleistych) jest naturalnym przeciwutleniaczem i doskonale chroni komórki przed zbyt prędkim starzeniem się. Witamina K znajduje się w mięsie, ale także w warzywach tego rodzaju jak kapusta, szpinak i pietruszka.

Nie troszcząc się o dobre ilości składników, jakimi są witaminy dla psa w powszedniej diecie, ryzykujemy pogorszenie formy fizycznej i psychicznej zwierzęcia. Ich nieobecność przekłada się na kłopoty skórne i morfologiczne - pogorszenie wyników badań, osłabioną sierść, słaby wzrok. Warto tym samym pamiętać o dobrym kreowaniu potraw dla swojego czworonoga.
20-05-30 07:59
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.