Policja i stowarzyszenia na pomoc w nagłych przypadkach

Nikt nie spodziewa się, że bliska mu osoba zaginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Nikt też nie przeczuwa wszak, że pewnego dnia o ściśle wyznaczonej porze zagubi dokumenty, a jednak takie sytuacje się zdarzają. Co wówczas robić?


Czasami zdarza się, iż ktoś bliski ginie bez śladu. Jest to ciężka sytuacja dla przyjaciół i krewnych. Należy sprawę taką jak najszybciej zgłosić na policję, popytać pośród sąsiadów oraz znajomych, przeglądnąć rzeczy zaginionego. Rejestr osób zaginionych to następne miejsce, które powinniśmy rozważyć (ciąg dalszy). Takie rejestry prowadzi oczywiście policja, ale też ogólnokrajowa fundacja Itaka. Z samą fundacją dobrze nawiązać kontakt, gdyż poza wpisaniem zaginionego do rejestru, proponuje ona wsparcie psychologiczne dla bliskich i pomoc w poszukiwaniach na dużą skalę.


Rejestr osób zaginionych zda się nam, gdy spotkamy na ulicy człowieka, któremu trudno będzie ustalić własną tożsamość na przykład osobę starszą. Bywają też przypadki, kiedy ktoś zachowuje się dziwacznie. możemy wówczas] dyskretnie przejrzeć spis i sprawdzić czy dziwny człowiek w nim nie widnieje.


Inną, mniej stresującą, lecz kłopotliwą sprawą jest zagubienie dokumentów (więcej nowości). Wbrew pozorom ten problem może być niebezpieczny. Nasze dane mogą być bowiem wykorzystane do niechcianych przez nas spraw przykładowo do wyłudzeń. Po zorientowaniu się, iż dokumenty zaginęły, trzeba bezzwłocznie je zastrzec oraz powiadomić urzędy, które wydawały te dokumenty.
wyprzedaże
Opracowanie: wyprzedaże
Na podstawie: flickr.com


W przypadku zagubienia dowodu osobistego mamy obowiązek przedłożyć wniosek o wyrobienie nowego dowodu.
Pomimo, iż zagubienie dokumentów, jak również zaginięcie bliskiej osoby, to trudne sprawy, należy nie tracić głowy i spokojnie wytyczyć drogę postępowania.

Jeśli sądzisz, że omawiana tu tematyka jest ciekawa, zobacz dodatkowo więcej w tym tekście (http://www.ptak-pogrzeby.pl/), który również proponuje tego typu materiały.

od tego bowiem zależeć może pomyślne rozwiązanie problemu.
22-04-02 07:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.