Korzyści z posiadania konta dla przedsiębiorstw

Przedsiębiorca nie ma przymusu posiadania konta służbowego, wystarczy że ma rachunek osobisty za pomocą którego będzie dokonywał transakcji połączonych ze swą działalnością. Nie ma zarządzeń jakie korygowałyby sprawy przymusu posiadania konta jakie ma obowiązek mieć podatnik. Istnieją jednakże odstępstwa, kiedy konto bankowe dla firmy jest nieodzowne.

Bank
Opracowanie: 401(K) 2012
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zobowiązanie posiadania i stosowania konta firmowego następuje wtedy, gdy transakcje przekraczają 15 000 euro. Biznesmen mający wyłącznie rachunek osobisty, kiedy chciałby wziąć pożyczkę na prowadzenie działań, nie będzie mógł wliczyć procentów od kredytu (zobacz kredyty hipoteczne wrocław) w koszty pozyskania dochodu, taką możność dostarcza jedynie konto bankowe dla firmy. Dobrodziejstwem z posiadania tego konta jest to, że można czynić transfery do US i ZUS.

Banki prześcigają się w nowo powstałych propozycjach dla interesantów. Transakcje przez platformę internetową, i monitorowanie on-line transakcji na każdym etapie jej realizacji stało się normalnością. Wiele banków oferuje swoim interesantom konto za darmo. Wyłącznie kilka banków udostępnia konta za darmo bez żadnych wymogów. Inne żądają, aby co miesiąc konto było zasilane określoną sumą, a płacenia w sklepach były dokonywane kartą debetową.

Inkaso jest operacją polegającą na wydaniu importerowi przez bank prezentujący dowodów handlowych, albo pieniężnych, w zamian za wypłatę eksporterowi określonej kwoty pieniężnej, lub zabezpieczenie jej przyszłej należności. Inkaso należy do uwarunkowanych odmian płatności, albowiem wejście w posiadanie materiału jest uzależnione od osiągnięcia wymogów wyznaczonych w zleceniu inkasa.

Ten produkt bankowy przeznaczony jest dla klientów terenu korporacyjnego jak i detalicznego, eksporterów i importerów. Inkaso jest wygodnym sposobem obsługi transakcji handlowych, w jakich strony kontraktu są gotowe zrzec się zabezpieczenia (polecamy przepusty instalacyjne ppoż mercor) proponowanego przez akredytywę dokumentową, jednakże wciąż nie potrzebują dopełniać dostaw w ramach rachunku otwartego. Taka odmiana płatności używana jest w wypadku, gdy eksporter i importer posiadają do siebie pełne zaufanie.
20-06-10 07:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.