Interesujące oferty producentów znanych konsol

Dwie najbardziej przełomowe konsole do gier ujrzały światło dzienne już prawie dziesięć lat temu. Pierwszy Xbox 360 został wyprodukowany w 2005 roku, konkurencyjny produkt marki sony – PlayStation 3 został wyprodukowany rok później. Pomimo różnic w technologii na korzyść produktu marki Sony obie konsole mają wielu zagorzałych fanów. W tym roku obaj producenci wypuścili na rynek nową generację konsol – PlayStation 4 i Xbox One.
nowy xbox w pudełku
Opracowanie: Arthur Caranta
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tuż po ich ogłoszeniu w środowisku internetowym rozpoczęła się walka fanów obu konsol. Z tego konfliktu najbardziej cieszą się użytkownicy komputerów, ponieważ oni od lat skarżyli się na to, że stare konsole hamują rozwój gier komputerowych.

Nowe technologie Oprócz wyraźnie lepszych osiągów, oba urządzenia dopasowano do epoki serwisów społecznościowych. Kontroler do nowego PlayStation posiada nawet specjalny guzik „share” służący do udostępniania za pośrednictwem internetu aktualnego wyniku rozgrywki. Xbox One również pozwala graczom dzielić się nagranymi fragmentami gry, dżojstik tego urządzenia nie posiada jednak przeznaczonego do tej czynności klawisza. Sporo nowoczesnych rozwiązań zostało zaimplementowanych właśnie w sferę kontrolowania urządzenia. Bezprzewodowe dżojstiki wyposażone w panele dotykowe i akcelerometry czy kierujące konsolą za pomocą gestów czy głosu – to możliwości które rozwijane były na przestrzeni lat, a teraz są jeszcze bardziej dopracowane.

Może zainteresują ciebie także

Jak przeprowadzana jest obsługa informatyczna w Warszawie i innych miastach Polski?

komputery
Opracowanie: Derek Keats
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zarządzanie firmą, bez względu na wielkość jest zadaniem niełatwym. W szczególności w małych firmach, gdzie właściciele jak najwięcej działań chcą przeprowadzać samodzielnie, nie zawsze jest to możliwe. Pomoc firm outsourcingowych bywa po prostu niezbędna do sprawnego zarządzania. Należy pamiętać, że nie każdy musi znać się na wszystkich i jeżeli mamy chociażby najmniejsze wątpliwości, powinno się wynająć ekspertów.
Sprawnie funkcjonująca działalność jest niemalże równoznaczna z prawidłowym systemem.


Przyszłość jest obiecująca Aktualnie pracownicy obu firm pracują nad nowego typu urządzeniami peryferyjnymi które mają zmienić charakter rozrywki oferowanej przez konsole do gier. Microsoft, firma produkująca konsolę Xbox (więcej tutaj: xbox one) zaprezentowała jakiś czas temu technologię SmartGlass.

Technologia ta ma pozwolić na połączenie telefonu komórkowego czy tabletu z konsolą, czyniąc urządzenie przenośne dodatkowym wyświetlaczem i kontrolerem w jednym. W toku są ponadto prace nad zaimplementowaniem do obu konsol nowoczesnego urządzenia – specjalnych okularów które pozwolą graczom wcielić się w głównego bohatera gry i śledzić akcję z perspektywy pierwszej osoby. Eksperci przewidują ponadto, że w perspektywie kilku lat stworzonych zostanie jeszcze kilka urządzeń mogących współdziałać z konsolami, które mogą zmienić oblicze rozgrywki za pośrednictwem sieci.
21-03-03 07:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.