Rola oprawy muzycznej na weselu, czyli co wybrać, aby goście dobrze się bawili

Wesele to okres wielomiesięczny przygotowań, załatwienia wielu spraw no i rzecz jasna sporych kosztów. Większość młodych par rozpoczyna od rezerwacji odpowiedniej sali weselnej. Jej wielkość dopasowana być powinna do ilości gości, jakich będzie się chciało zaprosić, jeżeli sala będzie za duża, to w pewnym momencie może się okazać, że goście się porozchodzą i ciężko będzie ich zgromadzić na wspólnej zabawie. Wiele młodych par wybierając salę kieruje się opiniami znajomych, ale powinno się samodzielnie także sprawdzić, jak wygląda obsługa, dekoracje i przede wszystkim posiłki.

taniec weselny
W większości popularnych miejsc sale rezerwuje się kilkanaście miesięcy wcześniej, tak więc często ślub planuje się z kilkuletnim wyprzedzeniem. W zasadzie nie powinno być problemu, żeby w tym samym dniu zarezerwować termin uroczystości w kościele, przeważnie będzie ich wtedy kilka i jakąś godzinę powinno dać się wybrać. Mając rezerwację sali pomyśleć trzeba o pozostałych elementach układanki weselnej, a będzie ich całkiem sporo. Aby weselnicy dobrze się bawili przez całą noc, to niezbędna będzie wesoła, skoczna muzyka na ślubie. Tu do wyboru są dwie możliwości, każda z nich posiada swoje zalety i wady. Jedną z nich jest zamówienie kwartetu smyczkowego w warszawie, który na żywo zagra do tańca i poprowadzi całą imprezę.

Nie będzie to najtańsze rozwiązanie, bo lepszy zespół weselny trochę jednak kosztuje, lecz znalezienie dobrego zagwarantuje doskonałą zabawę. Skrzypce na ślubie także zamawia się z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, więc należy to zgrać to razem z terminem wynajęcia sali. Decydując się na taki zespół powinno się wcześniej posłuchać, jak przedstawia się na żywo, czyli zwyczajnie ich posłuchać. Ciekawym pomysłem może być spytanie jakieś pary, która danych muzyków miała na ślubie, a jeżeli się da, to obejrzeć fragment nagrania z zabawy. Kolejnym wyjściem, także chętnie wybieranym przez młode pary, a przy tym trochę tańszym, jest zatrudnienie dj-a, który będzie puszczał muzykę uzgodnioną z nowożeńcami na swoim sprzęcie grającym.
22-08-05 07:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.