Jeżeli w obecnej chwili jesteś w posiadaniu większej kwoty pieniędzy, otrzymanej z dokumentów, bądź innych instrumentów finansowych – powinieneś zaczerpnąć odrobinę wiedzy na temat Pit 38.

Kiedy przychodzi wyznaczony moment, koniec kwietnia – Urząd Skarbowy nie jest przyjazny takiemu obywatelowi, kto nie zezna wszelkich dochodów finansowych. W Polsce, każdy Polak zobligowany jest do rocznego zeznania podatków. Bez względu na to, czy jest to suma przychodów z wypłaty etatowej, czy pula z zakupionych nieruchomości, czy kosztownych udziałów – dla spokojnego życia trzeba zawiadamiać tą instytucję o wszystkim.

sprawdź więcej na stronie internetowej
Opracowanie: Lucas Hayas
Na podstawie: http://www.flickr.com
W teraźniejszych czasach, wielu polaków składa Pit 38, przeznaczony dla osób zbywających papiery takie jak obligacje, wypożyczone papiery wartościowe, kupujących akcje w spółkach, czy większych firmach - pit 38. Sporo graczy giełdowych często próbuje ominąć tą ważną kwestię, jednakże nie powinno się zaniechać takiego typu zobowiązań. Urząd skarbowy szybko, czy później zacznie szczegółowe śledztwo dla osob niepewnych, a na nierozliczonych oczekuje duża kara pieniędzy. Warto zainteresować się rozliczeniem za ubiegły rok, nieco wcześniej. Wtedy powinno się być pewnym, że nasze zeznanie podatkowe będzie szybko zrealizowane i zsumowane.

Może zainteresują ciebie także

Jak właściwie wypełnić coroczny obowiązek rozliczenia się z Urzędem Skarbowym.

Obliczenie rachunkowe
Opracowanie: Andrew_Writer
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jednym z corocznych obowiązków każdego pracującego będzie przesłanie w odpowiednim czasie zeznania podatkowego. Będzie to dotyczyć to każdego bez wyjątku, kto osiągnął w minionym roku jakieś dochody. Ustawodawcy przewidzieli maksymalny czas na dopełnienie tego obowiązku na koniec kwietnia, i przekroczenie tego dnia będzie się wiązało z poważnymi konsekwencjami.


Rozliczanie podatku
Opracowanie: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pit 38 jest zaświadczeniem niestandardowym – odróżnia się trochę od pitów z przychodów pensyjnych i od pracodawców, czy kupowania dóbr materialnych. Trudno, w porównaniu do takich zwykłych zaświadczeń, wypełniać i stworzyć go samemu. Warto przy tego typu sprawach poprosić o wskazówki, albo zamówić wykonanie pitu osobie, która jest w tej dziedzinie specjalistą. Może to być księgowa (sprawdzona księgowość online Wrocław), osoba z audytu lub człowiek obyty w kwestiach rachunkowości. Od niedawna również jest już możliwość zeznania Pitu 38 przez sieć internetową. Nie musimy iść do najbliższego urzędu, czy posyłać dokumenty prywatnie pocztą. Każdą procedurę można już realizować elektronicznie. Powinno się zapoznać z formalnościami, dotyczącymi rozliczenia podatku Pit 38.
22-03-05 07:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.