Muzyka z Islandii jest wybitna

Niby często gdzieś przeczytamy, że o gustach nie ma sensu dyskutować, bo tak czy siak takowe dysputy do niczego dobrego nie są w stanie doprowadzić, to jednakże można zasadniczo nieco się pokusić o krótką dyskusję odnośnie gustów. Czyli które składanki płyty cd/dvd, które w ostatnich latach zostały opublikowane na rynku muzycznym są faktycznie godne uwagi?


Muzyka
Na podstawie: http://www.sxc.hu/
Najistotniejsza myśl: nigdy nie można myśleć, że aktualna muzyka jest całkowicie do kitu! Typowy snobizm, zatem egzaltowanie się wyłącznie starymi piosenkami to coś dziwnego.

Jeśli któregoś z czytelników interesują religijne płyty cd/dvd, powinien choćby doceniać bardziej Arkę Noego. W sumie to nie jest nowa formacja, ale z oczywistych powodów w Arka Noego nie ma stałego składu, dzieci przychodzą oraz odchodzą, to normalne. Wbrew pozorom w żadnym razie nie można powiedzieć, iż Arka Noego to nuda, coś dobrego tylko dla miłośników typowo religijnych piosenek. Często religijna muzyka istotnie nie jest za bardzo emocjonująca, lecz na szczęście formacja o nazwie Arka Noego z doskonałym skutkiem pokazuje, że jeżeli kogoś interesuje wpadająca w ucho muzyka o charakterze religijnym, musi zakupić album Arki Noego. Szczególnie, że kasa zarabiana z wyprodukowania płyty im się należy! - (zobacz oferty muzyczne dla każdego: płyty rockowe)

Pamiętajmy, iż gdzieś na krańcu Europy znajduje się zimna Islandia: co interesujące, ludzie z polskim paszportem są obecnie najbardziej liczną grupą imigrantów. Taki Polak, który pragnie z bliska odkryć islandzką duszę niech choćby zwraca swoją uwagę na rock płyty cd/dvd produkowane przez ludzi z Północy. Choć Islandia jest mniej liczna, aniżeli przykładowo Białystok, spłodziła Bjork, muzyków z GusGus, lecz również Asgeira - młodego mężczyznę, którego pewnie czeka wielka kariera. Już teraz jest na terenie Islandii jednym z najbardziej znanych piosenkarzy.

Trzeba przyznać, że akurat jego koncert w naszym kraju, konkretniej w warszawskim klubie artystycznym Basen był bez dwóch zdań niezwykłym, olśniewającym wydarzeniem. I miejmy nadzieję, iż niedługo Asgeir ponownie nas nawiedzi. A więc jeśli kogoś na teraz mało interesują reggae czy soul i r&b płyty cd/dvd, niech spróbuje sięgnąć po islandzką muzykę. Islandia jest niewielkim, ale przy tym wielkim państwem - (nowości, które możesz online: składanki cd/dvd).
14-07-15 11:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.