Pierwsze gry komputerowe nie były wyrafinowane, ale to wszystko wynikało z dużych ograniczeń sprzętowych

Komputery od kilku dekad obecne są w naszym życiu, dzisiaj w większości domów, mieszkań i biur można zobaczyć czy to większy komputer stacjonarny, czy też mały, zgrabny laptop. Sporo osób stosuje komputery do pracy zawodowej, ale tak samo dużo, jeżeli nie więcej na komputerze lubi sobie raz na jakiś czas pograć. Pierwsze komputerowe gry były bardzo proste, lecz wynikało to z dużych ograniczeń sprzętowych.


gry
Opracowanie: Airwolfhound - Over 1 million views, thanks :-)
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pamięci było bardzo mało, układy procesorów były bardzo wolne, jak na dzisiejsze standardy, a o kolorowych monitorach mało kto słyszał. Lecz pomimo tego że sprzęt był taki a nie inny, to i tak owych czasach powstało wiele niezapomnianych produkcji, jakich najważniejszą cechą była bardzo duża grywalność. Jak wiedzą chyba wszyscy, ostatnie lata to bardzo duży wzrost technologii komputerowych. Urządzenia ogromnie przyspieszyły, pamięci bardzo potaniały i wszystko to stało się przyczyną ogromnej popularności komputerów. Wraz ze zmianami sprzętu zmieniały się gry pc, wręcz można powiedzieć, że to gracze w dużej mierze przyczynili się do rozwoju komputerów.


Chyba każdy, kto ma sprzęt komputerowy co jakiś czas lubi zagrać sobie w jakieś gry.

Chcielibyśmy Cię namówić do równie ciekawych wpisów, które stworzyliśmy dla Ciebie z radością. Więc kliknij stronę (https://www.touchofart.eu/galeria/Pablo-Picasso/) i przeglądaj to, na co masz ochotę.

komputer
Opracowanie: Victor van Werkhooven
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeszcze niedawno dużą popularnością się cieszyły gry przygodowe, w których gracz głównym bohaterem musiał przeżywać wiele przygód, rozwiązywał wiele zagadek i powinien zdobywać doświadczenie. Oferowane one były w pudełkowych wersjach i przeważnie można w nie było grać tylko samemu. Rozpowszechnienie internetu zmieniło również rynek komputerowych gier.

Oczywiście gry na stacjonarne komputery czy też gry playstation 3 nadal są często wybierane przez grających i cieszą się niesłabnącą popularnością, lecz rosnąca liczba graczy sięgać zaczyna po gry w sieci internetowej. Dość często są one za darmo, choć i tak aby coś było można w nich osiągnąć, to trzeba zakupić sporo broni i innego wyposażenia, a poza tym można w nie grać z resztą graczy. Szczególnie ogromną popularność zdobywają w ostatnim czasie gry minecraft - , można wręcz powiedzieć o tym że gra ta stała się fenomenem internetu.
19-07-29 07:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.