Badania gruntów jako najlepsza czynność w określeniu podłoża

Dołączanie specyfikacji geotechnicznej do wniosku o pozwolenie na budowę nie jest obowiązujące. Jednak w interesie posiadacza pola leży to, żeby dom był ustawiony na solidnym podkładzie. Piwnic nie warto konstruować, kiedy woda gruntowa znajduje się bardzo wysoko, albowiem byłoby to uciążliwe technicznie i kosztowne. Jeżeli natomiast ze względu na nieprzepuszczalne podłoże na powierzchni pola nagminnie stoi woda, należałoby pomyśleć o sprawnym odwodnieniu.

Badanie gruntu
Opracowanie: Soil Science
Na podstawie: http://www.flickr.com
Badania gruntów to określanie cech geotechnicznych podłoża - zobacz. Geotechnika używa mnóstwo metod, dzięki jakim analizuje podłoże. Badania gruntu są najważniejszą czynnością w określeniu, czy dana ziemia nadaje się pod zabudowę. By poddać próbie predyspozycje gruntowe, trzeba zwrócić się o wsparcie do specjalistycznej firmy geotechnicznej, jaka na bazie kilku odwiertów scharakteryzuje warstwy i typy gruntu, oraz pułap wód gruntowych.

Badania gruntów są w największym stopniu wiarygodne, gdy można scharakteryzować położenie i kształt przyszłego budynku, gdyż wtedy geotechnik wie, w jakich pozycjach dokonać odwierty. Jeśli działka jest niezwykle duża i nie wiadomo wciąż, gdzie stanie budynek, trzeba wykonać więcej odwiertów, a więc koszt badań wzrośnie.

Więcej informacji -

Może zainteresują ciebie także

Jak można współcześnie naprawdę odpowiednio oddziaływać na funkcjonowanie własnej firmy?

Kosztorys
Opracowanie: Rockies
Na podstawie: http://www.flickr.com/
Każdy właściciel firmy znakomicie zdaje sobie sprawę z tego, że konkurencja nie śpi i konieczne jest wykorzystywanie usprawnień, dzięki którym działanie firmy będzie zdecydowanie bardziej skuteczne. Podstawą jest zastosowanie zaawansowanego sprzętu oraz oprogramowania, które pozwoli na wykorzystywanie wszystkich możliwości konkretnego urządzenia. Współcześnie, kategoryczna większość firm oferuje swoim klientom darmowe przygotowanie kosztorysu wyrobów i realizowanych usług.


Mimo to, wskazane jest je zrobić, aby uprościć sobie podjęcie decyzji, bo badania zdołają pokazać, w którym obrębie fundamentowanie budynku będzie najprostsze, a gdzie okaże się kłopotliwe, a przez to droższe. Przeważnie odwierty (odwierty pod pompy ciepła - http://www.akm.net.pl) sytuuje się w rogach budynku i ewentualnie na przecięciu przekątnych.

Sprawdzona informacja z witryny (http://www.oknagalio.pl) przyda się każdemu. Zatem zachęcamy do przejrzenia naszego kolejnego tekstu. Znajdziesz go pod podanym linkiem.

/J]
Badania gruntu, w jakich użytkuje się sondowanie cpt to jedne z najnowocześniejszych postępowań zarówno w Polsce jak i na świecie. Usługi geotechniczne zezwolą na dokładną diagnozę danego obszaru błyskawicznie i sprawnie.

Zasadniczym odcinkiem sondowania jest badanie środowiska gruntowego dla celów planowania i wykonawstwa posadowienia budowli, konstrukcji ziemnych, podziemnych i nawierzchni drogowych. Na bazie pozyskanych parametrów sondowania, przy użyciu specjalistycznego programu jest możliwość określić rodzaj gruntu i strukturę geologiczną podłoża, obliczyć stopień zagęszczenia podkładów sypkich.
19-01-05 07:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.