Wstydliwe dolegliwości i metody ich leczenia. Jak postępować w problemach z żylakami odbytu?

Żadna osoba nie lubi przyznawać się do tego, że cierpi na jakąś chorobę, szczególnie, kiedy jest ona trochę uciążliwa. Ale zwykle gdy pokonamy już napięcie i zawstydzenie i podejmiemy kroki w kierunku leczenia okazuje się, że jest ono nieinwazyjne i skuteczne. Jeślimamy podejrzenie, że dotyczy nas problem i dokuczają nam żylaki odbytu, ponieważ zauważyliśmy u siebie wskazujące na to objawy (po prostu ból, swędzenie i pieczenie), powinniśmy bez zbędnego odwlekania udać się do proktologa.

www
Opracowanie: Bird&Co Sp. z.o.o.
Na podstawie: Bird&Co Sp. z.o.o.
Nieleczone hemoroidy można tylko zoperować, a to oczywiste, że jest to znacznie bardziej inwazyjna metoda niż używanie przepisanych medykamentów w warunkach domowych. Po wizycie u lekarza, który omówi z nami kwestię jak leczyć hemoroidy, podejmujemy leczenie, które zwykle zaczyna się od aplikowania maści i czopków (możliwych do kupienia nawet bez recepty) - polecamy.

Ponieważ problem z hemoroidami to tak naprawdę problem z naczyniami krwionośnymi, poleca się zastosować także leki doustne. Aby złagodzić objawy sprawdzą się też lecznicze nasiadówki, kojące okłady albo kąpiele z antybakteryjnymi olejkami eterycznymi. Artykuły poradnikowe na pewno będą skarbnicą wiedzy w temacie i dowiemy się z nich, których olejków użyć i jak często zażywać kąpieli.

Niestety, jeśli pójdziemy do proktologa zbyt późno i hemoroidy będą w bardzo poważnym stadium rozwoju choroby, specjalista może zalecić ich operacyjne usunięcie. Hemoroidy mogą pojawić się niezależnie od wieku. Pewne zawody również mogą być przyczyną ich pojawiania się. Szczególnie narażone są te osoby, które na co dzień bardzo dużo siedzą – kierowcy, pracownicy biurowi, informatycy. W ich przypadku trzeba zadbać o działania profilaktyczne - może być to ruch – spacery, gry zespołowe lub po prostu, jeżeli to możliwe, częstsze wstawanie i robienie sobie przerw.


Może zainteresują ciebie także

Czemu odzież ochronna przydaje się w wielu sytuacjach? Kiedy dobrze byłoby ją stosować, co jest szczególnie ważne?

odzież ochronna
Opracowanie: Highways Agency
Na podstawie: http://www.flickr.com
Odzież robocza jest niesamowicie istotna, skutecznie chroni nas przed różnego rodzaju szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Ciuchy do pracy skutecznie podnoszą najlepszą ochronę, to znaczy zabezpieczają przed uszkodzeniem ciała, oddziaływaniem środków chemicznych i trudnych warunków pogodowych. Przy tym decydując się na konkretną odzież roboczą można być pewnym, że nie uszkodzimy codziennego stroju.
Osoby , które często cierpią na zaparcia, które również mogą sprzyjać powstawaniu hemoroidów, powinny wkomponować do swojej codziennej diety więcej produktów będących źródłem błonnika pokarmowego (warzywa, owoce, ciemne pieczywo), żeby wyeliminować pośrednią przyczynę problemów z żylakami odbytu. Ważna jest też codzienna higiena i odczytywanie sygnałów, które wysyła nam ciało.

Przy leczeniu bardzo istotne jest to, żeby wyleczyć skutecznie i żeby problem nie wrócił. Jeśli jesteśmy w grupie podwyższonego ryzyka, spróbujmy stopniowo wprowadzać małe zmiany do naszego trybu życia żeby nie spotkał nas ten wstydliwy problem.

Odpowiada Ci ten materiał? Ekstra, ale kliknij dodatkowo tu - znajdziesz w tamtym miejscu bardzo unikalny serwis www, który także okaże się dla Ciebie interesujący.

Dobrze jest też przejrzeć jakieś artykuły poradnikowe i stosować się do zalecanych rad. Jeśli zatroszczymy się o to, jak im zapobiegać, prawdopodobnie nie będziemy musieli szukać wiadomości, jak leczyć hemoroidy.
18-11-27 13:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.