Wstydliwe dolegliwości i metody ich leczenia. Jak postępować w problemach z żylakami odbytu?

Żadna osoba nie lubi przyznawać się do tego, że cierpi na jakąś chorobę, szczególnie, kiedy jest ona trochę uciążliwa. Ale zwykle gdy pokonamy już napięcie i zawstydzenie i podejmiemy kroki w kierunku leczenia okazuje się, że jest ono nieinwazyjne i skuteczne. Jeślimamy podejrzenie, że dotyczy nas problem i dokuczają nam żylaki odbytu, ponieważ zauważyliśmy u siebie wskazujące na to objawy (po prostu ból, swędzenie i pieczenie), powinniśmy bez zbędnego odwlekania udać się do proktologa.

www
Opracowanie: Bird&Co Sp. z.o.o.
Na podstawie: Bird&Co Sp. z.o.o.
Nieleczone hemoroidy można tylko zoperować, a to oczywiste, że jest to znacznie bardziej inwazyjna metoda niż używanie przepisanych medykamentów w warunkach domowych. Po wizycie u lekarza, który omówi z nami kwestię jak leczyć hemoroidy, podejmujemy leczenie, które zwykle zaczyna się od aplikowania maści i czopków (możliwych do kupienia nawet bez recepty) - polecamy.

Ponieważ problem z hemoroidami to tak naprawdę problem z naczyniami krwionośnymi, poleca się zastosować także leki doustne. Aby złagodzić objawy sprawdzą się też lecznicze nasiadówki, kojące okłady albo kąpiele z antybakteryjnymi olejkami eterycznymi. Artykuły poradnikowe na pewno będą skarbnicą wiedzy w temacie i dowiemy się z nich, których olejków użyć i jak często zażywać kąpieli.

Niestety, jeśli pójdziemy do proktologa zbyt późno i hemoroidy będą w bardzo poważnym stadium rozwoju choroby, specjalista może zalecić ich operacyjne usunięcie. Hemoroidy mogą pojawić się niezależnie od wieku. Pewne zawody również mogą być przyczyną ich pojawiania się. Szczególnie narażone są te osoby, które na co dzień bardzo dużo siedzą – kierowcy, pracownicy biurowi, informatycy.

Gdy będziesz potrzebować dodatkowego materiału dotyczącego takiej kwestii, kliknij, a odnajdziesz więcej pomocy tutaj (www.gabinetpsychologiczny.sos.pl/). One również będą wartościowe!

W ich przypadku trzeba zadbać o działania profilaktyczne - może być to ruch – spacery, gry zespołowe lub po prostu, jeżeli to możliwe, częstsze wstawanie i robienie sobie przerw.


Może zainteresują ciebie także

Warto mieć przewijak niemowlęcy

mydło w płynie
Opracowanie: Eric Chan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przy niewielkich potomstwu trzeba mieć przewijak niemowlęcy

Kiedy wybieramy się do marketu lub restauracji pragniemy posiadać świadomość, że będą zapewnione nam najważniejsze wygody, jednak okazują się być one jeszcze istotniejsze, jeśli wybieramy się do takich miejsc z malutkim potomstwem.
Osoby , które często cierpią na zaparcia, które również mogą sprzyjać powstawaniu hemoroidów, powinny wkomponować do swojej codziennej diety więcej produktów będących źródłem błonnika pokarmowego (warzywa, owoce, ciemne pieczywo), żeby wyeliminować pośrednią przyczynę problemów z żylakami odbytu. Ważna jest też codzienna higiena i odczytywanie sygnałów, które wysyła nam ciało.

Przy leczeniu bardzo istotne jest to, żeby wyleczyć skutecznie i żeby problem nie wrócił. Jeśli jesteśmy w grupie podwyższonego ryzyka, spróbujmy stopniowo wprowadzać małe zmiany do naszego trybu życia żeby nie spotkał nas ten wstydliwy problem. Dobrze jest też przejrzeć jakieś artykuły poradnikowe i stosować się do zalecanych rad. Jeśli zatroszczymy się o to, jak im zapobiegać, prawdopodobnie nie będziemy musieli szukać wiadomości, jak leczyć hemoroidy.
19-09-17 07:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.