Chcesz zwiedzić jakieś nowe miejsce? Jakim sposobem – samochodem, pieszo czy rowerem? Każde z tych rozwiązań ma pozytywy i negatywy

Czy także posiadasz takie wątpliwości, jak znajdujesz się w nowym mieście? Jak najkorzystniej zwiedzić takie miasto? Czy wynająć przewodnika, dokonać tego samemu, lecz pieszo, rowerem, a może samochodem? Możliwości jest naprawdę sporo i czym bardziej popularne miasto, tym bardziej bogata baza atrakcji, z których możemy skorzystać. Podejmując taką decyzję bez wyjątku powinieneś zastanowić się nad tym, co jest dla Ciebie istotne, ile masz dni na zwiedzanie jakiegoś miejsca i ile masz na to pieniędzy.


auto
Opracowanie: Kārlis Dambrāns
Na podstawie: http://www.flickr.com
Większość z nas wybierze do zwiedzania własne nogi. To niezwykle tania metoda, ale czy najlepsza? Wiadomo, nie stracimy żadnych pieniędzy na transport, więc to jest wielki plus. Mimo tego, w zależności od wielkości miejsca, które zwiedzamy nie wiadomo, czy damy radę wszystko obejść. I czy nasza kondycja w ogóle nam to umożliwi. Niestety, ale w wielu ciekawych miejscach, by zobaczyć wszystko trzeba naprawdę dużo czasu. Właściwym sposobem jest połączyć zwiedzanie pieszo z dodatkiem komunikacji tramwajowej czy autobusowej. Można skorzystać z metra, jeśli jest osiągalne w danej lokalizacji.


Dość normalnym rozwiązaniem wydaje się wykorzystanie roweru. Owszem, nie tylko, że błyskawicznie, to dodatkowo tanio. Oczywiście, zależnie czy będziemy mieli swój rower, czy będziemy go wypożyczać. Jak swój to naturalnie możemy na tym zaoszczędzić, jak wypożyczony to zapłacimy, w zależności od miasta te wartości mogą się wahać. Zwiedzanie rowerem także ma jednak konkretne ograniczenia. Nie każde bowiem miejsce jest dobre, żeby zwiedzić je rowerem. Nie ma w nim ścieżek rowerowych, a ruch uliczny jest straszny. Takie więc zwiedzanie - wejdź - nie tylko, że trudne, może być ponadto bardzo ryzykowne.


auto
Opracowanie: Kārlis Dambrāns
Na podstawie: http://www.flickr.com
A może zwiedzanie samochodem. To najbardziej korzystny sposób do odwiedzenia najważniejszych punktów w konkretnym miejscu. Możemy sobie bowiem wybrać parę miejsc, jakie powinniśmy zobaczyć i jeździć w te miejsca autem. Możemy mieć swój samochód, lecz jak nie mamy także nie ma problemu, zawsze można taki wypożyczyć (na przykład jak jesteśmy w Krakowie – wypożyczalnia aut w Krakowie, rent car Kraków - Tu również w zależności od miejsca ceny będą się różniły (dla zainteresowanych). Od niskich do bardziej wysokich. To ciekawe rozwiązanie, ale jak każde także posiada negatywy. Zależy jaki ruch uliczny jest w danym miejscu, ponieważ jeśli w danym mieście są ogromne korki, jak przykładowo w Moskwie, to zwiedzanie samochodem może być bardzo uciążliwe.
18-07-12 01:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.