Przegląd auta po zimie - zadbaj o pojazd

Wiosna sprzyja wypadom. Nie wystarczy jednak umyć samochód, by pożegnać zimę na dobre. Sól drogowa i mróz nie są obojętne na poszczególne elementy układu hamowania. Wiosna to idealny moment, skontrolowanie stanu technicznego pojazdu.

wycieraczki samochodowe
Płyny i oleje także mogły odczuć zimową aurę. Jeżeli nie używamy tych całorocznych, dobrze jest pojechać się do autoryzowanej stacji obsługi pojazdów, aby wymienić je na sezonowe, uzupełnić płyn w układzie chłodzenia, płyn hamulcowy, olej silnikowy a także sprawdzić poziom oleju w układzie kierowniczym.

Teraz skoncentrujmy się na szybach.

Mamy dla Ciebie kluczowy artykuł (https://www.minemaster.eu/pl/kotwiarki). Po kliknięciu w niego dowiesz się więcej szczegółów na ten temat i będziesz w stanie rozszerzyć swoją wiedzę.

Czysta szyba to komfort jazdy. Utrapieniem bywają smugi – przejaw, że od tej pory wycieraczka samochodowa może nam przynieść więcej szkody niż pożytku. Należałoby ją w związku z tym zmienić - zobacz wycieraczki hyundai i30.

Brudna oraz pełna drobinek piasku powierzchnia, potrafi zdecydowanie niszczyć pióro. Zimową porą, niestaranne oczyszczenie ze szronu czy lodu jest dodatkową przyczyną pojawiających się smug. Miejmy na uwadze zatem, aby dobrze oczyszczać szybę przed jazdą. Dobrze jest raz na jakiś czas przetrzeć pióro wycieraczki mokrą szmatką, z dodatkiem dowolnego środka myjącego. Z całą pewnością wydłuży to jej żywotność i polepszy skuteczność działania. Co pewien czas odświeżmy również gumki, przecierając je czystą gliceryną, której łatwo pozbędziemy się za pomocą czystej wody.

Jeśli niniejszy artykuł Cię intryguje, to kliknij ten odnośnik - zobaczysz tam unikalny serwis www (http://www.marexopony.pl/wymiana-oleju-wroclaw.html), który zapewne uznasz za godny uwagi.Demontaż zimówek powinien być połączony z przeglądem ich stanu, prawidłowo przeprowadzoną konserwacją a także ochroną miejsca przechowywania. Przed zamontowaniem opon letnich, należy się im wnikliwie przypatrzeć. Wyjątkową uwagę zwrócić trzeba na głębokość bieżnika. Nadmiernie płytki bieżnik sprawia, iż szczególnie na śliskiej powierzchni samochód będzie trudny do opanowania.


Może zainteresują ciebie także

Na co zwracają uwagę białogłowy, a na co faceci w trakcie użytkowania własnego lub służbowego pojazdu

Wycieraczki samochodowe
Kobiecy punkt spostrzegania rzeczywistości jest całkowicie odmienny od tego męskiego - to stwierdzenie poznał już prawie cały świat. Co niezwykle istotne, taka opinia została poza tym udowodniona przez naukowców. Ponadto jest uniwersalna, bo można ją dopasować praktycznie do każdej dziedziny życia, w tym również do szeroko rozumianej motoryzacji.

wycieraczki samochodowe
Opracowanie: Phil Parker
Na podstawie: http://www.flickr.com
Musimy również zainteresować się, czy opony nie posiadają widocznych usterek na bokach, tudzież powierzchni samego bieżnika. W przypadku wątpliwości najpewniej jest skontaktować się z wulkanizatorem. Przed założeniem opon dobrze jest dokonać ich wyważenia oraz kontrolę ciśnienia, ponieważ źle wyważone, sprawiają, iż trudniej jest zapanować nad kierownicą.

Źródło informacji:
20-02-17 07:16
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.