Przegląd auta po zimie - zadbaj o pojazd

Wiosna sprzyja wypadom. Nie wystarczy jednak umyć samochód, by pożegnać zimę na dobre. Sól drogowa i mróz nie są obojętne na poszczególne elementy układu hamowania. Wiosna to idealny moment, skontrolowanie stanu technicznego pojazdu.

wycieraczki samochodowe
Płyny i oleje także mogły odczuć zimową aurę. Jeżeli nie używamy tych całorocznych, dobrze jest pojechać się do autoryzowanej stacji obsługi pojazdów, aby wymienić je na sezonowe, uzupełnić płyn w układzie chłodzenia, płyn hamulcowy, olej silnikowy a także sprawdzić poziom oleju w układzie kierowniczym.

Teraz skoncentrujmy się na szybach. Czysta szyba to komfort jazdy.

Przydałaby Ci się wiarygodna informacja z www (https://isl.pl/subpage/pick-by-light/)? To fantastycznie, ponieważ stworzyliśmy dla Ciebie dawkę atrakcyjnych artykułów. Trzeba wejść w link.

Utrapieniem bywają smugi – przejaw, że od tej pory wycieraczka samochodowa może nam przynieść więcej szkody niż pożytku. Należałoby ją w związku z tym zmienić - zobacz wycieraczki hyundai i30.

Brudna oraz pełna drobinek piasku powierzchnia, potrafi zdecydowanie niszczyć pióro. Zimową porą, niestaranne oczyszczenie ze szronu czy lodu jest dodatkową przyczyną pojawiających się smug. Miejmy na uwadze zatem, aby dobrze oczyszczać szybę przed jazdą. Dobrze jest raz na jakiś czas przetrzeć pióro wycieraczki mokrą szmatką, z dodatkiem dowolnego środka myjącego. Z całą pewnością wydłuży to jej żywotność i polepszy skuteczność działania. Co pewien czas odświeżmy również gumki, przecierając je czystą gliceryną, której łatwo pozbędziemy się za pomocą czystej wody.

Jeśli niniejszy artykuł Cię intryguje, to kliknij ten odnośnik - zobaczysz tam unikalny serwis www (http://www.marexopony.pl/wymiana-oleju-wroclaw.html), który zapewne uznasz za godny uwagi.Demontaż zimówek powinien być połączony z przeglądem ich stanu, prawidłowo przeprowadzoną konserwacją a także ochroną miejsca przechowywania. Przed zamontowaniem opon letnich, należy się im wnikliwie przypatrzeć. Wyjątkową uwagę zwrócić trzeba na głębokość bieżnika. Nadmiernie płytki bieżnik sprawia, iż szczególnie na śliskiej powierzchni samochód będzie trudny do opanowania.


Może zainteresują ciebie także

Przygotowanie samochodu do lata – kilka praktycznych porad.

Samochód
Opracowanie: bertknot
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nieistotne, czy zima w tym roku była ostra, czy garażujemy nasze auto czy też nie i czy jesteśmy raczej „niedzielnym kierowcą” czy prowadzimy samochód każdego dnia – sprawdzenie stanu technicznego i przygotowanie samochodu przed nowym sezonem to ważny punkt na dość krótkiej liście „do zrobienia”. Poniżej garść wskazówek, co zrobić i czego nie odpuścić po zimie.

wycieraczki samochodowe
Opracowanie: Phil Parker
Na podstawie: http://www.flickr.com
Musimy również zainteresować się, czy opony nie posiadają widocznych usterek na bokach, tudzież powierzchni samego bieżnika. W przypadku wątpliwości najpewniej jest skontaktować się z wulkanizatorem. Przed założeniem opon dobrze jest dokonać ich wyważenia oraz kontrolę ciśnienia, ponieważ źle wyważone, sprawiają, iż trudniej jest zapanować nad kierownicą.

Źródło informacji:
19-01-22 07:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.