Przegląd auta po zimie - zadbaj o pojazd

Wiosna sprzyja wypadom. Nie wystarczy jednak umyć samochód, by pożegnać zimę na dobre. Sól drogowa i mróz nie są obojętne na poszczególne elementy układu hamowania. Wiosna to idealny moment, skontrolowanie stanu technicznego pojazdu.

wycieraczki samochodowe
Płyny i oleje - zobacz - także mogły odczuć zimową aurę. Jeżeli nie używamy tych całorocznych, dobrze jest pojechać się do autoryzowanej stacji obsługi pojazdów, aby wymienić je na sezonowe, uzupełnić płyn w układzie chłodzenia, płyn hamulcowy, olej silnikowy a także sprawdzić poziom oleju w układzie kierowniczym.

Teraz skoncentrujmy się na szybach. Czysta szyba to komfort jazdy. Utrapieniem bywają smugi – przejaw, że od tej pory wycieraczka samochodowa może nam przynieść więcej szkody niż pożytku. Należałoby ją w związku z tym zmienić - zobacz wycieraczki hyundai i30.

Brudna oraz pełna drobinek piasku powierzchnia, potrafi zdecydowanie niszczyć pióro. Zimową porą, niestaranne oczyszczenie ze szronu czy lodu jest dodatkową przyczyną pojawiających się smug. Miejmy na uwadze zatem, aby dobrze oczyszczać szybę przed jazdą. Dobrze jest raz na jakiś czas przetrzeć pióro wycieraczki mokrą szmatką, z dodatkiem dowolnego środka myjącego. Z całą pewnością wydłuży to jej żywotność i polepszy skuteczność działania. Co pewien czas odświeżmy również gumki, przecierając je czystą gliceryną, której łatwo pozbędziemy się za pomocą czystej wody.

Jeśli niniejszy artykuł Cię intryguje, to kliknij ten odnośnik - zobaczysz tam unikalny serwis www (http://www.marexopony.pl/wymiana-oleju-wroclaw.html), który zapewne uznasz za godny uwagi.Demontaż zimówek powinien być połączony z przeglądem ich stanu, prawidłowo przeprowadzoną konserwacją a także ochroną miejsca przechowywania. Przed zamontowaniem opon letnich, należy się im wnikliwie przypatrzeć. Wyjątkową uwagę zwrócić trzeba na głębokość bieżnika. Nadmiernie płytki bieżnik sprawia, iż szczególnie na śliskiej powierzchni samochód będzie trudny do opanowania.


Może zainteresują ciebie także

W jaki sposób zmienić wygląd swojego auta bez potrzeby kupna?

reklama na aucie
Opracowanie: Manoj Prasad
Na podstawie: http://www.flickr.com
Samochód to najczęściej poważna inwestycja, dlatego też chcemy aby wszystko funkcjonowało prawidłowo przez jak najdłuższy okres. Nie ma w tym więc niczego niezwykłego, że wizerunek pojazdu może przestać się nam podobać. Jeżeli chcemy w jakiś sposób go odmienić, nie musimy od razu kupować nowy, gdyż na rynku istnieją firmy, które wspomogą nas w zmianie prezentowania się auta bez inwestowania dużej sumy pieniędzy. Jak zmienić samochód przy użyciu naklejek?

wycieraczki samochodowe
Opracowanie: Phil Parker
Na podstawie: http://www.flickr.com
Musimy również zainteresować się, czy opony nie posiadają widocznych usterek na bokach, tudzież powierzchni samego bieżnika. W przypadku wątpliwości najpewniej jest skontaktować się z wulkanizatorem. Przed założeniem opon dobrze jest dokonać ich wyważenia oraz kontrolę ciśnienia, ponieważ źle wyważone, sprawiają, iż trudniej jest zapanować nad kierownicą.

Źródło informacji:
18-11-20 07:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.