Przegląd auta po zimie - zadbaj o pojazd

Wiosna sprzyja wypadom. Nie wystarczy jednak umyć samochód, by pożegnać zimę na dobre. Sól drogowa i mróz nie są obojętne na poszczególne elementy układu hamowania. Wiosna to idealny moment, skontrolowanie stanu technicznego pojazdu.

wycieraczki samochodowe
Płyny i oleje także mogły odczuć zimową aurę. Jeżeli nie używamy tych całorocznych, dobrze jest pojechać się do autoryzowanej stacji obsługi pojazdów, aby wymienić je na sezonowe, uzupełnić płyn w układzie chłodzenia, płyn hamulcowy, olej silnikowy a także sprawdzić poziom oleju w układzie kierowniczym.

Teraz skoncentrujmy się na szybach. Czysta szyba to komfort jazdy.

Przydałaby Ci się wiarygodna informacja z www (https://isl.pl/subpage/pick-by-light/)? To fantastycznie, ponieważ stworzyliśmy dla Ciebie dawkę atrakcyjnych artykułów. Trzeba wejść w link.

Utrapieniem bywają smugi – przejaw, że od tej pory wycieraczka samochodowa może nam przynieść więcej szkody niż pożytku. Należałoby ją w związku z tym zmienić - zobacz wycieraczki hyundai i30.

Brudna oraz pełna drobinek piasku powierzchnia, potrafi zdecydowanie niszczyć pióro. Zimową porą, niestaranne oczyszczenie ze szronu czy lodu jest dodatkową przyczyną pojawiających się smug. Miejmy na uwadze zatem, aby dobrze oczyszczać szybę przed jazdą. Dobrze jest raz na jakiś czas przetrzeć pióro wycieraczki mokrą szmatką, z dodatkiem dowolnego środka myjącego. Z całą pewnością wydłuży to jej żywotność i polepszy skuteczność działania. Co pewien czas odświeżmy również gumki, przecierając je czystą gliceryną, której łatwo pozbędziemy się za pomocą czystej wody.

Jeśli niniejszy artykuł Cię intryguje, to kliknij ten odnośnik - zobaczysz tam unikalny serwis www (http://www.marexopony.pl/wymiana-oleju-wroclaw.html), który zapewne uznasz za godny uwagi.Demontaż zimówek powinien być połączony z przeglądem ich stanu, prawidłowo przeprowadzoną konserwacją a także ochroną miejsca przechowywania. Przed zamontowaniem opon letnich, należy się im wnikliwie przypatrzeć. Wyjątkową uwagę zwrócić trzeba na głębokość bieżnika. Nadmiernie płytki bieżnik sprawia, iż szczególnie na śliskiej powierzchni samochód będzie trudny do opanowania.


Może zainteresują ciebie także

Okresowa zmiana ogumienia. Bezpieczeństwo i wygoda jazdy autem

opony samochodowe
Opracowanie: Nikita Novozhilov
Na podstawie: http://www.flickr.com
Każdytechnik samochodowy powie, że żadna z opon nie ochroni przed kolizją czy wypadkiem drogowym, jeżeli nie będziemy uważni oraz rozważni za kierownicą. Na pewno zmiana opon jest kwestią, która zwiększa spokój kierowcy i podróżujących i zmniejsza przyczyny wypadków. Wolno zakomunikować, że jednak duża ilość prowadzących w Polsce przekonała się do tej praktyki, co należy zauważyć po kolejkach z którymi niejeden autoserwis się zmaga.

wycieraczki samochodowe
Opracowanie: Phil Parker
Na podstawie: http://www.flickr.com
Musimy również zainteresować się, czy opony nie posiadają widocznych usterek na bokach, tudzież powierzchni samego bieżnika. W przypadku wątpliwości najpewniej jest skontaktować się z wulkanizatorem. Przed założeniem opon dobrze jest dokonać ich wyważenia oraz kontrolę ciśnienia, ponieważ źle wyważone, sprawiają, iż trudniej jest zapanować nad kierownicą.

Źródło informacji:
19-01-22 07:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.