Co to jest florystyka, a czym inne definicje, jak lub ikebana? Jaka jest między nimi różnica? Co o tym myśleć?

Co to jest florystyka? Jest to dział botaniki, a konkretniej ujmując geografii roślin i geobotaniki, którego zadanie jest inwentaryzacja flory dla zdefiniowania spisu gatunków roślin wraz z podaniem ich stanowisk na właściwym obszarze. Możemy także powiedzieć, że zajmuje się badaniem zasięgów roślin, a również grupowaniem roślin podług kryterium zasięgowym. Te wyniki różnych badań florystycznych mają dużą wartość dla oceny stanu ochrony różnorodności biologicznej.
W takim sensie możemy też powiedzieć o definicji bukieciarstwa, czyli o sztuce układania kwiatów i pozostałych elementów roślinnych w różne i ciekawe kompozycje. Są to więc bukiety, wiązanki, girlandy i wieńce. Jest to sztuka powszechnie znana od starożytnych czasów, natomiast rozwój jej nastąpił w 2 kierunkach, czyli dekoracyjnym, szczególnie w naszej części świata i symbolicznym – Azja, zwłaszcza w kraju Kwitnącej Wiśni. Tam została stworzona tak zwana ikebana.

W odróżnieniu od bukietów dekoracyjnych w stylu zachodnim, ta japońska sztuka układania kwiatów ma na celu budowanie harmonii linearnych konstrukcji, rytmu i koloru. W czasie, kiedy ludzie Zachodu skupiają się znaczniej na ilości i barwach roślin, tak Azjaci preferują podkreślać lineralne aspekty kompozycji. W taki sposób więc rozwinęli sztukę, która obejmuje nie tylko kwiaty, ale (wnioski o wydanie decyzji środowiskowej toruń) również naczynia czy łodygi.


Może zainteresują ciebie także

Z jakiego powodu wskazane jest być otwartym na rozliczne rodzaje oraz style muzyczne?

koncert gitarowy
Opracowanie: axesjazzpower
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bez wątpliwości masa osób ma swoje ukochane style muzyczne. Niektórzy słuchają ostrzejszej muzyki, takiej jak muzyka rockowa lub metal, inni wolą kojącą muzykę klasyczną, jeszcze inni najlepiej czują się słuchając reggae. W dzisiejszych czasach stylów oraz rodzajów muzycznych jest naprawdę niezmiernie wiele, jest ich już tak dużo, iż nieraz ciężko nam jest sklasyfikować dany utwór lub zespół oraz przyporządkować go do prawidłowej kategorii muzycznej.


Cała ta filozofia układania kwiatów polega na trzech najistotniejszych punktach, które symbolizują ziemię, niebo i ludzkość. Piękne bukiety można też tworzyć korzystając ze sztucznych kwiatów. Może nie gwarantują one tak wielkiej radości, jak prawdziwe kwiaty, jednocześnie są interesującą alternatywą.
Opracowanie: Ter Steege Poland

Wyszukując kwiaty sztuczne lub sztuczne kwiaty prawdopodobnie dotrzesz do wielu informacji. Niektóre osoby bardzo lubią sztuczne kwiaty, gdyż nigdy one nie więdną, więc jak nie chcemy się zamartwiać o takie kwestie, to jest to jednakże bardzo dobra ewentualność. Niemniej, jeśli myślimy tylko o prawdziwych kwiatach, to pamiętajmy koniecznie, ażeby zakupywać odpowiednie artykuły florystyczne, jakie przydają się na pewno w zakresie pielęgnacji, lecz nie tylko. Artykuły florystyczne znajdą zastosowanie w wielu okolicznościach, dzięki czemu nasze bukiety, troska o nie będzie na najwyższym poziomie. Już dzisiaj korzystnie się zainteresować tego typu artykułami. To faktycznie będzie dobre dla naszych kwiatów, a również dla naszego samopoczucia. Jak zobaczymy pięknie rosnące kwiaty, to przecież będziemy się cieszyć z tego obrotu sprawy.
22-05-17 07:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.