Roztropny zawżdy ubezpieczony - dlaczego jest to takie istotne?

Jeśli w trakcie urlopu planujesz żeglować, jeździć na koniu, skakać z samolotu praktykować sport wyczynowo, nurkować z aparatem oddechowym, brać udział w łowach, praktykować wspinaczkę wysokogórską, albo speleologię winieneś poszerzyć swój turystyczny pakiet ubezpieczeń o ubezpieczenie sporty ekstremalne. W razie, jeżeli wybierasz się na ekskursję z biurem podróży, otrzymujesz w większości wypadków podstawowy pakiet turystyczny, zwany standardowym. Składa się on najczęściej z ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) oraz wydatków na leczenie (KL).

ubezpieczenie - koło ratunkowe
Gdy jednak spędzasz urlop związany z ryzykiem, musisz dopłacić do ubezpieczeń ujętych w pakiecie bazowym. W razie praktykowania sportów ekstremalnych albo sportów dużego ryzyka koszt ubezpieczenia mogą zwiększyć się do 200 procent w stosunku do ubezpieczenia bazowego.

Jest to zależne od propozycji, obszaru a także sumy ubezpieczenia, na którą się zdecydujesz, zobacz . Jednak warto to zrobić, albowiem w przypadku wypadku ubezpieczenie obejmie także między innymi koszta akcji ratunkowej, poszukiwań przez służby ratownicze, w tym koszta śmigłowca. To ogromnie kosztowne akcje. Jak wypływa z danych jednej z firm ubezpieczeniowych, koszty transportu rannego narciarza z gór do najbliższego szpitala to blisko 2 tysiące euro.

Tymczasem działania poszukiwawcze z użyciem helikoptera oraz wielu ratowników to wydatki blisko kilkudziesięciu tys. euro. Jeśli przeto jedziesz na ekskursję z biurem turystycznym i chcesz praktykować tego rodzaju sport, poinformuj o tym biuro.

Zainteresowały Cię przedstawiane kwestie? Jeśli tak, to sprawdź jeszcze, co ma w tym temacie ta optymalna witryna. Odnajdziesz na niej podobne informacje.

Każdy legalnie funkcjonujący touroperator musi swojego klienta ubezpieczyć, również przedkładając mu polisę w związku z uprawianiem sportów wyczynowych.


Może zainteresują ciebie także

Jakiego rodzaju błędy może popełniać spore grono właścicieli obiektów, którzy wybierają firmę sprzątającą do swojego biura.

Firma sprzątająca
Opracowanie: rik-shaw
Na podstawie: http://www.flickr.com
Spora ilość przedsiębiorców szukając firmy, która miałaby się zajmować utrzymywaniem czystości w ich siedzibie robi parę podstawowych błędów, przez co są później rozgoryczeni i niezadowoleni. W branży sprzątaniowej działa obecnie kilkanaście tysięcy większych i mniejszych firm tego typu, i bez przerwy pojawiają się kolejne.
Na ogół biura same oferują klientowi ubezpieczenie sportowe, ewentualnie żądają pisemnej deklaracji, że się z takowej oferty rezygnuje, bowiem przykładowo wykupiło się ubezpieczenie w innym miejscu.

Polisę turystyczną zdołasz kupić niezwykle prosto przez internet, bez wychodzenia z mieszkania.dentysta (pozostałe wiadomości)Gorzej będzie, jeżeli podróżnik wykupi w biurze turystycznym standardową usługę, zaś na urlopie zdecyduje się na uprawianie sportów ekstremalnych po czym zdarzy się wypadek. Wtedy obieżyświat sam musi pokryć ogromnie duże koszta pobytu w szpitalu.
19-12-17 13:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.