Organizacja imprez otwartych krok po kroku - zaplecze techniczne i formalne imprezy

Zorganizowanie imprezy, przeznaczonej dla dużej liczby odbiorców, to poważne wyzwanie. Aby impreza była udana oraz w pełni bezpieczna, należy zatroszczyć się o wiele rozmaitych spraw, jak obsługa techniczna imprez, lub wynajem agregatów prądotwórczych. Warto rozpocząć od rozpisania zadań, aby nie zignorować któregoś z kluczowych zagadnień.
koncert
Na podstawie: http://www.morguefile.com/
Zanim przystąpimy do organizacji festynu, trzeba dowiedzieć się, czy planowana scenografia (look na tej stronie) jest imprezą masową. Zapisy prawne dokładnie precyzują, w jaki sposób kwalifikuje się wydarzenia kulturalne, przewidziane dla dużej ilości osób. Jeśli planujemy zorganizować event na co najmniej 500 osób w obiekcie lub 1000 osób na otwartej przestrzeni, niezbędne jest uzyskanie stosownych uprawnień. Poza kwestiami czysto formalnymi, bezwzględnie należy zatroszczyć się o całkowite bezpieczeństwo obecnych osób. Planując imprezę, należy zadbać o wymaganą ilość i dobre oznakowanie dróg ewakuacyjnych, zagwarantować zaplecze (ciekawe wynajem hali produkcyjnej www.nowa7.pl/pl/wynajem-hali/) higieniczno-sanitarne i zaopatrzyć się w sprzęt medyczny.

Może zainteresują ciebie także

Druki okolicznościowe w usługach drukarni działających we Wrocławiu

Drukarnia Kid, pracownicy drukarni
Opracowanie: Drukarnia Kid
Zakłady drukarskie we Wrocławiu oferują szeroki wachlarz usług. Zawiera się w wśród nich nie tylko drukowanie, ale także introligatorstwo. Bardzo często introligatornia istnieje przy drukarni lub na odwrót. Ta kolaboracja jest na ogół niezwykle przydatna dla obu przedsiębiorstw. Zapoznając się z ofertą widzimy nie tylko popularne zlecenia, jak druk publikacji zwartych, czasopism czy katalogów, lecz także m.in. akcydensów. Czym jednak są druki akcydensowe i gdzie się je stosuje?


Więcej informacji -


Letnie festiwale muzyczne w Portugalii
Opracowanie: Sigma International
Na podstawie: Sigma International
Kiedy miejsce imprezy jest już przygotowane pod względem bezpieczeństwa, możemy zająć się konkretnymi przygotowaniami. Imprezy masowe potrzebują dobrego nagłośnienia i solidnego oświetlenia – w przypadku, gdy choć część programu odbędzie się po zmroku. Nie można polegać na energetycznej sieci miejskiej i to z przynajmniej z dwóch powodów: po pierwsze, przy tak dużym dodatkowym obciążeniu łatwo o zwarcie, a po drugie, stosowanie dużej ilości okablowania jest kłopotliwe. Obsługa techniczna imprez wymaga wyjątkowego podejścia do zagadnienia, dlatego najlepiej poszukać pomocy fachowców, którzy zajmą się wszystkim, w czasie, gdy my będziemy przygotowywać szczegóły imprezy. Jeżeli jednak chcemy pozałatwiać wszystko samodzielnie, dobrze jest uprościć sobie pracę i zapewnić sobie odpowiednie zaplecze techniczne. Temat, który koniecznie musi nas zainteresować, to wynajem agregatów prądotwórczych - strona internetowa. Dzięki temu sprytnemu urządzeniu, nasza impreza będzie zasilana z niezależnego źródła energii elektrycznej, nie musimy więc stresować się, że zabraknie prądu i zaproszona gwiazda nie będzie mogła zaśpiewać z odpowiednim nagłośnieniem. Dopiero, kiedy uporamy się z kwestiami prawnymi i technicznymi, możemy rozpocząć przygotowywania części artystycznej imprezy, zatroszczyć się o zaplecze gastronomiczne, pomyśleć nad dokładnym programem eventu, czy zdobyć sponsorów.
18-06-22 11:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.